Notowania

handel
11.01.2018 18:42

Zaskakująca sytuacja w polskiej spółce. Organic Farma Zdrowia układa się co do długów z członkiem swojej rady nadzorczej

Jerzy Skonieczny jest winny spółce ponad 1,5 mln. Firma zdecydowała się na rozpoczęcie procedury przyspieszonego postępowania układowego ws. tej należności. Rzecz jednak w tym, że Skonieczny jest jej członkiem rady nadzorczej, ma w niej udziały i dostarcza towar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Facebook fot: screen)
Firma pod koniec 2017 r. uruchomiła, jak przekonuje, największy w Polsce market ekologiczny przy Al. Jana Pawła II w Warszawie

O otwarciu tej procedury Farma Zdrowia poinformowała w czwartek w specjalnym komunikacie. Wynika z niego, że rozpoczęto sporządzanie listy wierzytelności, a także planu restrukturyzacyjnego. "Po sporządzeniu których spółka otrzyma propozycję układową" – czytamy w komunikacie.

Jak informuje Organic Farma Zdrowia Jerzy Skonieczny jest członkiem Rady Nadzorczej i akcjonariuszem Spółki. "Posiadane przez niego akcje Organic Farma Zdrowia S.A. stanowią zastaw pod zobowiązania kredytowe Spółki. Jego zobowiązanie wobec Spółki, z tytułu umowy pożyczki zawartej 1 marca 2017 r., wynosi obecnie 1 572 127,22 zł".

Jak wygląda rynek produktów ekologicznych w Polsce?

Zarząd spółki poinformował również, że stosowne decyzje o stworzeniu rezerwy i jej wysokości podejmie po zapoznaniu się z treścią tej właśnie propozycji układowej.

Skonieczny jest członkiem rady nadzorczej spółki od 2014 r. Wcześniej objął 300 tys. akcji w rozliczeniu za przekazanie do majątku spółki swoich 10 sklepów sieci "Tradycyjne Jadło".

Organic Farma Zdrowia to sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć składa się z 39 delikatesów stacjonarnych i sklepu on-line. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2008 r.

Jak już pisaliśmy w WP, firma uruchomiła w Warszawie pierwszy w Polsce market ekologiczny o powierzchni ok. 500 m kw. Prezes Sławomir Chłoń poinformował, że spółka zamierza otwierać kolejne tego typu sklepy w innych miastach.

Tagi: handel, organic farma zdrowia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-01-2018

KikCześć gamonie. Co za głupoty! To Skonieczny wnioskował o układ. Jest komunikat spółki w aktualnościach na www spółki

12-01-2018

JanPrzyjacielu autorze z podstawówki. To dłużnik wnioskuje o postępowanie układowe, nie spółka. Czyli pan Skonieczny a nie Organic rozpoczął procedurę. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)