Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Osady z oczyszczalni w Żarowie zamienią na paliwo. Projekt wart miliony złotych

0
Podziel się

Wszystko to dzięki uruchomieniu solarnej suszarni - informuje Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Osady z oczyszczalni w Żarowie zamienią na paliwo. Projekt wart miliony złotych
(eutrophication&hypoxia/CC/flickr)
bDXHRYAB

Osady z oczyszczalni ścieków w Żarowie po wysuszeniu będą mogły być wykorzystywane jako paliwo w ciepłowniach, cementowniach lub jako nawóz w uprawach leśnych. Wszystko to dzięki uruchomieniu solarnej suszarni - informuje Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dotychczas oczyszczalnia w Żarowie wytwarzała 1200 ton osadu rocznie. Po uruchomieniu suszarni ilość ta spadnie do 800 ton.

Suszarnia swoim wyglądem przypomina tradycyjną szklarnię. Do przeszklonej hali jest dostarczany mechanicznie odwodniony osad. Następnie po rozłożeniu osad jest osuszany energią słońca. Całkowity koszt projektu to około 3,8 mln złotych. Unijna pomoc wyniosła około 2,6 mln złotych.

bDXHRYAD
Czytaj więcej w Money.pl
Wydaliśmy już 327 miliardów złotych na rozwój W tym czasie podpisano 105 433 umów o dofinansowanie na 410,8 mld zł; z tego wkład unijny wyniósł 288 mld zł, czyli 101,8 proc. dostępnych pieniędzy z UE dla Polski na lata 2007-2013.
13,5 mld euro dla Polski. Sejm przegłosował W tej sprawie parlament był wyjątkowo jednomyślny.
Auto z dopłatą z Unii Europejskiej? Tak, ale... Polacy po raz pierwszy mogą skorzystać z bezzwrotnego dofinansowania zakupu nowego samochodu - pod pewnymi warunkami.
bDXHRYBe
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)