Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Majątki zastrzeżone przez co piątego sędziego. Apel do Ziobry o jawność

127
Podziel się

20 sędziów Sądu Najwyższego na 101, w tym dwoje z nowo powołanej Izby Dyscyplinarnej, zastrzegło swój stan posiadania. 77 proc. Polaków domaga się, by majątki wszystkich sędziów Sądu Najwyższego były jawne.

Majątki zastrzeżone przez co piątego sędziego. Apel do Ziobry o jawność
(Adam Burakowski/REPORTER)
bErAwEbV

Mimo że sędziowie mają obowiązek składnia oświadczeń majątkowych, a informacje o ich stanie posiadania powinny być jawne, niemal co piąty sędzia Sądu Najwyższego ukrywa przed opinią publiczną swój majątek - pisze "Super Express".

W SN orzeka 101 sędziów, z czego co piąty złożył wniosek o zastrzeżenie swojego oświadczenia majątkowego, powołując się na obecne przepisy.

bErAwEbX

Przypomnijmy, że Polska jest jednym z nielicznych państw w Europie, który zdecydował się na upublicznienie oświadczeń majątkowych sędziów i prokuratorów.

Zobacz także: Ile zarabiają sędziowie i kiedy przechodzą na emerytury? Oto liczby:

Aż 77 proc. ankietowanych Polaków w sondażu przeprowadzonym przez Pollster na zlecenie ”SE” opowiedziało się za pełną jawnością zarobków i stanu posiadania sędziów, również Sądu Najwyższego.

bErAwEcd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

bErAwEcy
KOMENTARZE
(127)
obserwator
3 lata temu
Mafia PIS owska ujawnia tylko majątki i miejsce zamieszkania tych którzy są niepokorni . TO NIE WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI ALE TERRORYZOWANIA PRZECIWNIKÓW POLITYCZNYCH !
Maria
3 lata temu
77% Polaków domaga się jawności. Skąd Oni biorą te liczby. A ja bym chciała poznać, jakie majątki mają politycy PIS po 3 latch rządzenia. Znowu PIS zaczyna swoją obrzydliwą politykę dzielenia ludzi. Nawet nadchodzące święta nie mają dla nich żadnych wartości, a już czytam, że jak nie chcą ujawnić to coś mają do ukrycia. Głupi, ciemny narodzie, szukający teorii spiskowych, albo zamilknijcie albo poszukajcie swoich wogów tam gdzie powinniście.
chwdwp
3 lata temu
chwdwp
bErAwEcz
chwdwp
3 lata temu
chwdwp
chwdwp
3 lata temu
chwdwp
...
Następna strona