Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Ratajczak
|

PGE otwiera się na energię odnawialną. Szykuje nową ofertę

10
Podziel się:

PGE otwiera się na energię odnawialną. Zachęca pakietem żarówek i pomocą fachowców. Spółka PGE Obrót - zajmująca się sprzedażą energii do odbiorców końcowych, jesienią wprowadzi specjalną ofertę dla prosumentów. Klienci, którzy będą mieli zamontowane panele fotowoltaiczne, będą mogli wytwarzać i zużywać energię elektryczną na własne potrzeby.

PGE stawia na ofertę dla tzw. prosumentów. To klienci, którzy sami wytwarzają prąd
PGE stawia na ofertę dla tzw. prosumentów. To klienci, którzy sami wytwarzają prąd (PGE)

Era węgla powoli się kończy? PGE stawia na energię odnawialną. Zachęca pakietem żarówek i pomocą fachowców. Spółka PGE Obrót - zajmująca się sprzedażą energii do odbiorców końcowych - jesienią wprowadzi specjalną ofertę dla prosumentów. Klienci, którzy będą mieli zamontowane panele fotowoltaiczne, będą mogli wytwarzać i zużywać energię elektryczną na własne potrzeby.

Jak poinformował rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski, oferta będzie atrakcyjna nie tylko cenowo. - Dodatkowo klient otrzyma dwa produkty pozaenergetyczne - pakiet żarówek energooszczędnych i usługę pomocy fachowców. Oferta będzie dostępna od 1 października - dodał.

Majewski podkreślił, że firma pracuje również nad innym autorskim projektem - Smart Energy. - Ma to być platforma do zarządzania środowiskiem urządzeń domowych. Prace nad tym projektem są mocno zaawansowane i wkrótce będziemy mogli poinformować o szczegółach - zaznaczył rzecznik.

Projekt Smart Energy przeznaczony będzie w pierwszej kolejności dla gospodarstw domowych. Docelowo, w kolejnym etapie, spółka chce wypracować model, z którego będą mogły skorzystać również instytucje publiczne, takie jak np. przychodnie i szpitale. Specjalna aplikacja będzie pozwalała na sterowanie ogrzewaniem czy oświetleniem.

Zobacz także: Zobacz także: Czy płacimy za dużo za prąd?

Spółka PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE - największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej.

Centrala spółki mieści się w Rzeszowie, a oddziały w Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Lublinie, Skarżysku-Kamiennej i Zamościu. Obsługuje ponad 5 mln klientów. W spółce pracuje ok. 1400 osób.

Energia odnawialna to nowy kierunek rozwoju polskich spółek energetycznych? Tak sugerują eksperci. I zwracają uwagę, że era węgla powoli się kończy. Przykład?

Wojciech Huk

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
angla
7 lat temu
super! oby bylo taniej! :) ja na razie mam taniej bo zmienilem dostawce pradu na AXPO i ciesze sie nizszymi rachunkami przy takim samym zuzyciu jak wczesniej ;)
wiwat
7 lat temu
ciekawe czy to wplynie na obnizenie cen gazu... ciesze sie, ze ostatnio zmienilem dostawce gazu i pradu na firme Axpo i rachunki sie zmniejszyly, ale zawse moglyby byc jeszcze nizsze:)
keks
7 lat temu
Ta farmy wiatrowe - wykończenie ciekawej formy dywersyfikacji Fotowoltaika - jak nawet produkujesz prąd to sprzedać nie możesz, co najwyżej odebrać ale tylko do 80%, a za "przyłączenie/abonament" do sieci ty płacisz a nie zakład (to powinno działać w dwie strony) Ja zainstalujesz... to za rok obłoża podatkiem i tak będziesz musiał dokładać... najlepiej dotować węgiel i dusić siew smogu...
Janusz
7 lat temu
Fajna oferta szkoda że Enea nie robi nic w tym kierunku jestem właścicielem fotowolkaiki o mocy 5.8 fakt że nie każdego na to stać a i dofinansowanie to też biurokracja i ciągnie się miesiącami
Prawienormaln...
7 lat temu
" będą mogli wytwarzać i zużywać energię elektryczną na własne potrzeby" i bez łaski, kto sprawdzi ile zużyje prądu przez siebie wytworzonego? Pewnie rząd chciałby akcyzę i vat? Chciwy traci podwójnie. Niech każdy produkuje energię odnawialną (kto może) i niech nadwyżki sprzedaje to najprostsze rozwiązanie. Niemcy mają taki potencjał z energii odnawialnej ile trzy elektrownie jądrowe i dlatego nie planują budować nowych.