Notowania

Litewski Orlen wygrał w sądzie. Z białoruskim operatorem rurociągu

Operator białoruskiego odcinka rurociągu "Przyjaźń" domagał się od Orlen Lietuva - spółki zależnej od PKN Orlen - 84 mln USD odszkodowania za tzw. ropę technologiczną, znajdującą się w litewskim odcinku instalacji. Sąd oddalił pozew.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKN Orlen)
Spór dotyczy ropy technologicznej, która w latach została wpompowana do litewskiej części rurociągu, a następnie zużyta

Spór dotyczy ropy technologicznej, która w latach została wpompowana do litewskiej - nieczynnej wtedy - części rurociągu, a następnie zużyta. Jak twierdzi Polocktransneft Druzhba - operator białoruskiej części instalacji - ropa należała należała do niego, stąd pozew o odszkodowanie wraz z odsetkami.

"W ocenie Orlen Lietuva powyższe roszczenie jest bezpodstawne" – czytamy w raporcie finansowym, opublikowanym przez PKN Orlen.

Gaz łupkowy. "Drugi raz już nie będzie takiej okazji"

Na początku marca, sąd oddalił powództwo. Od wyroku, białoruska spółka może się jeszcze odwołać.

Orlen Lietuva to spółka, w której 100 proc. udziałów ma polski PKN Orlen. Jest największym przedsiębiorstwem i eksporterem na Litwie.

Tagi: pkn orlen, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-04-2018

oni 8 lat Polską rządziliczy Halicki z PO dzisiaj w TVP Info był pod wpływem narkotyków?

29-04-2018

takie mam zdaniejakieś 100-200 mld zł Polacy stracili na nieudolnych rządach PO i PSL, nie licząc setek miliardów zł złodziejstw VAT OFE KGHM i innych

29-04-2018

KowalskiPowszechnie wiadomo jest,że sędziami ważnych sądach są z reguły ludzie pochodzenia semickiego, więc ich wyroki w sprawach spornych z Rosją , lub … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)