Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więcej zagranicznych połączeń kolejowych? Rząd sypnie dotacjami

10
Podziel się:
Więcej zagranicznych połączeń kolejowych? Rząd sypnie dotacjami
(Shutterstock/Milosz_M)
bEEAWqcB

Resort infrastruktury dąży do podwojenia liczby pasażerów pociągów międzynarodowych. W grę wchodzi wzrost rządowego dofinansowania kursów - pisze "Puls Biznesu".

Jak czytamy w gazecie, resort chce, by do 2020 roku liczba pasażerów wybierających się za granicę pociągami podwoiła się. Z obecnych ponad pół miliona do ponad miliona. W 2025 roku ma ona wynieść milion dwieście tysięcy.

- Siatka połączeń międzynarodowych będzie kształtowana na podstawie następujących założeń: zapewnienie połączeń z Warszawy do stolic krajów sąsiadujących z Polską: czyli do Berlina, Pragi, Bratysławy, Kijowa, Mińska, Moskwy czy Wilna, a także kursów z innych polskich miast do ośrodków zagranicznych - mówi rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak.

bEEAWqcD

"Puls Biznesu" zwraca uwagę, że PKP Intercity muszą zadbać o pasażerów zagranicznych, bo mogą ich stracić na rzecz przewoźników lotniczych i autobusowych.

Rządowi urzędnicy prognozując wzrost liczby osób podróżujących pociągiem za granicę, przewidują także spore zmiany w dotacjach budżetowych do międzynarodowych pociągów. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zakłada, że w latach 2016-2023 sięgną one 523 miliardów złotych.

bEEAWqde
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(10)
MarK
5 lata temu
Jeśli nie będą wozić powietrza, to kto wie...
Gigi
5 lata temu
Co oni bredzą? 523 miliardy przez 8 lat, rzetelność dziennikarska!
ludź
5 lata temu
Trzeba sobie uświadomić bo wielu ludzi jest nie świadomych rzeczywistości . Nie rząd dopłaci ale podatnicy prawdziwi Polacy płacący podatki których teraz rząd chce od nowa okraść i zlikwidować miejsca pracy i wzbić się na wyżyny populizmu wśród nie świadomych , ogłupianych na różne sposoby ludzi . Oczywiście zawsze tak było,jest i będzie ale tacy katoliccy głęboko wierzący decydenci wszędzie klękający,całujący ręce i inne rzeczy wspomagający swoich popleczników za pieniądze podatników rządzący nie powinni tak robić bo to sprzeczne z wszystkimi zasadami moralności . Gdyby się nazywali " Obłuda i Własne Interesy " to co innego. Tak chyba by to miało być ?
bEEAWqdf
Marcin
5 lata temu
Jasne ale....te ceny, to nie dla przeciętnego Kowalskiego. Niestety PKP Intercity jest drogi. Nie raz bym sie wybral do Pragi ale ja za 1 osobe w 1 strne nie bede płacił 260 zl. Wole pojechac autem do Bohumina i tam za 80zł pojade w 2 strony.
klm
5 lata temu
Nie rząd zapłaci, czy dopłaci, tylko MY zapłacimy....