Notowania

kghm
03.12.2015 13:35

Podatek miedziowy do likwidacji? Jeszcze nie teraz. Zobacz #dziejesienazywo

- Pracujemy nad likwidacją podatku od kopalin, ale na razie on pozostanie - mówi w #dziejesienazywo Konrad Raczkowski, wiceminister finansów. Po informacji o tym, że rząd PiS nie zlikwiduje tej daniny akcje spółki na giełdzie mocno potaniały. Cała giełda też ma się nie najlepiej, WiG20 jest na poziomie najniższym od 2009 r. Jednak to - zdaniem wiceministra - wynika z utraty zaufania do giełdy, którego powodem są złe decyzje z ostatnich lat jej funkcjonowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KGHM)

- Pracujemy nad likwidacją podatku od kopalin, ale na razie on pozostanie - mówi w #dziejesienazywo Konrad Raczkowski, wiceminister finansów. Po informacji o tym, że rząd PiS nie zlikwiduje tej daniny, akcje spółki na giełdzie mocno potaniały. Cała giełda też ma się nie najlepiej, WiG20 jest na poziomie najniższym od 2009 r. Jednak to - zdaniem wiceministra - wynika z utraty zaufania do giełdy, którego powodem są złe decyzje z ostatnich lat jej funkcjonowania.

W trzech kwartałach tego roku KGHM wpłacił do budżetu państwa łącznie 1,135 mld zł podatku. Dla porównania zysk firmy w tym okresie wyniósł 1,23 mld zł. W samym trzecim kwartale proporcje wyglądały jeszcze gorzej - 325 mln zł podatku i zaledwie 33 mln zł zysku.

Podatek od wydobycia niektórych kopalin (miedzi i srebra) jest pobierany w Polsce od 18 kwietnia 2012 r. Wielkość podatku, który wpływa do budżetu, zależy od: wartości surowców na rynku światowym, od kursu dolara amerykańskiego, w którym miedź i srebro są notowane na giełdzie, oraz od wolumenu wydobycia. Podstawę opodatkowania stanowi ilość miedzi oraz srebra zawarta w wyprodukowanym koncentracie.

Tagi: kghm, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, dziejesienazywo, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz