Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PIT a wejściówka na obiekty sportowe. Jest interpretacja

0
Podziel się:

Firma nie musi naliczać podatku od fundowania pracownikom wejścia na obiekty sportowe. Chyba że przekroczy limit ulgi

PIT a wejściówka na obiekty sportowe. Jest interpretacja
(Beata Zawrzel/REPORTER)
bEIQKhIl

O sprawie informuje "Rzeczpospolita". Jak czytamy, limit zwolnienia z PIT prezentów przekazywanych pracownikom z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych to 1 tys. zł. Po przekroczeniu tej kwoty opodatkowuje się nadwyżkę. Według interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, do takich świadczeń zalicza się np. kartę na siłownię.

Fiskus potwierdził w ten sposób stanowisko firmy, która o interpretację wystąpiła. Według niej dofinansowanie pracownikom karty MultiSport spełnia warunki zwolnienia z podatku.

bEIQKhIn

Firma argumentowała, że wsparcie dla pracowników ma związek z działalnością socjalną. Finansowane jest z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i nie przekracza rocznego limitu. Karty to świadczenia rzeczowe – umożliwiają wstęp do różnych obiektów sportowo-rekreacyjnych.

KIS również stwierdził, że karty mają materialny charakter. W końcu nie uprawniają posiadacza ich do wymiany na usługę lub towar, lecz umożliwiają skorzystanie ze ściśle oznaczonego świadczenia. Są więc świadczeniami rzeczowymi, o których mówi art. 21 ust 1 pkt 67 – relacjonuje „Rz”.

Zobacz także: Oglądaj też: Sadowski: nie ma sensu dręczyć milionów obywateli podatkiem PIT
bEIQKhIt

Gazeta podsumowuje, że dofinansowanie do kart jest przychodem pracownika, ale zwolnionym z podatku do 1 tys. zł – wliczając wszystkie świadczenia otrzymane z firmy w ciągu roku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEIQKhIO
podatki
wiadomości
KOMENTARZE
(0)