Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki prądu. Minister energii obiecuje, że ceny nie wzrosną o 40 proc.

82
Podziel się

Nie będzie drastycznych podwyżek prądu, przekonuje Krzysztof Tchórzewski, szef resortu energii. Rząd zrekompensuje Polakom wyższe ceny, dodaje premier.

Podwyżki prądu. Minister energii obiecuje, że ceny nie wzrosną o 40 proc.
(Stefan Maszewski/REPORTER)
bDyDhDcl

- Państwo zadba o to, by ewentualne wzrosty nie były większe niż 5 proc – zapewnia na łamach "Super Expressu" minister Krzysztof Tchórzewski.

Eksperci zapowiadają jednak że podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych będą. Wzrosły bowiem koszty jego wytwarzania, czytamy w dzienniku.

bDyDhDcn

Ministerstwo Energii planuje jednak przygotowanie programu wsparcia dla obywateli i odbiorców przemysłowych. Ma być gotowy do końca roku.

- W przypadku, gdyby rachunek za energię elektryczną miał wzrosnąć powyżej 5 proc. w 2019 roku., resort energii przedstawi projekt ustawy łagodzącej – obiecuje Tchórzewski.

bDyDhDct

Potwierdził to na łamach money.pl Mateusz Morawiecki. - Nie ma takich obaw – stwierdził premier pytany o możliwe podwyżki cen prądu. Stwierdził, że w budżecie są środki, które zrekompensują brak podwyżek. Dodał, że rząd będzie walczył także z rosnącymi cenami innych produktów. Jak? Na przykład przez interwencyjny skup danego artykułu.

- Prąd po wyborach nie zdrożeje o 40 proc. Te informacje są kłamstwem. Nowa taryfa wejdzie w życie w przyszłym roku i możliwa jest podwyżka rachunku, ale nie przekroczy ona 5 proc. – powiedział wcześniej Tchórzewski, cytowany na stronie internetowej "Programu Trzeciego Polskiego Radia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDyDhDcO
KOMENTARZE
(82)
małgosia
2 lata temu
Panie premierze, Panie Tchórzewski, jak można kłamać Suwerenowi z żywe oczy, że podwyżka rachunku za energię elektryczną nie przekroczy 5% w 2019. Ja otrzymałam nowy cennik z PGNiG na ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ, bo tam mam prąd i gaz. Na podstawie nowego cennika podwyżka wynosi ok. 70%. Przykładowo dla G12 taryfa dzienna (cena bez przesyłu) aktualna cena to 0,30 zł za kWh, nowa cena, to 0,50 zł za kWh. Toż to rozbój w biały dzień. Skan cenników mogę przesłać do Redakcji.
Gierek od oct...
2 lata temu
Dlaczego gdy czytam tą informacje zaraz przed oczami PRL i PZPR ??
antykomuna
2 lata temu
Rząd zrekompensuje ? ciekawe z czego jak nie ma pieniędzy. Wszystko co ma to jest Polaków ,głównie polskich małych firm płacących podatki które są okradane do granic kosmosu przez PIS . To pytam jak rząd zrekompensuje ? Oszuka znowu i nawiedzeni,lenie uwierzą to pewne czy pożyczy za granicą i zapłaci elektrowni czy jak ? Może odda co nagrabił i wystarczy ?
bDyDhDcP
pawel
2 lata temu
efekt minus 500 cdn. prawda Jarek ?
Bartek
2 lata temu
Jawne kłamstwo !!! Oferty na 2019 mam na piśmie i podwyzki sa od 50-70 % !!!! dotychczasow cena przy G12- 0,24pln nowa na 2019r - 0,36 pln To przepraszam to jest 5 % ????? Nauczcie sie liczyć, oszuści.
...
Następna strona