Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Polsat wyprzedził TVP1. Stacja Solorza nowym liderem oglądalności

302
Podziel się:

Z najnowszych wyników może być też zadowolony właściciel TVN24. Stacja uplasowała się na pierwszym miejscu wśród kanałów tematycznych. Z kolei z pośród graczy, którzy dopiero pojawili się w telewizyjnej ofercie, najwięcej widzów zebrał Super Polsat.

Polsat wyprzedził TVP1. Stacja Solorza nowym liderem oglądalności
(Adam Guz/Reporter)
bELhoSEl

Polsat wyprzedził publicznego nadawcę i jest telewizją numer jeden w kraju. Z najnowszych wyników może być też zadowolony właściciel TVN24. Stacja uplasowała się na pierwszym miejscu wśród kanałów tematycznych. Z kolei wśród graczy, którzy dopiero pojawili się w telewizyjnej ofercie, najwięcej widzów zebrał Super Polsat.

Szefujący telewizji publicznej Jacek Kurski otrzymał kolejny cios. Po spadającej oglądalności telewizyjnych "Wiadomości", TVP1 straciła też rolę lidera w zestawieniu najlepszych 150 kanałów przygotowywanym przez Wirtualnemedia.pl.

W pierwszym półroczu lepszy okazał się Polsat zawiadywany przez Zygmunta Solorza. To jego stacja jest nowym liderem oglądalności na polskim rynku telewizyjnym. W zestawieniu kanałów tematycznych liderem został z kolei TVN24.

bELhoSEn

Polsat, który wśród najpopularniejszych stacji telewizyjnych z drugiego miejsca awansował w pierwszym półroczu 2017 r. na najwyższy stopień podium, ma też swoje kłopoty. Dotyczą one ogólnego trendu związanego ze spadającą oglądalnością telewizji na rzecz bogatej oferty w internecie.

Zobacz także: Kot prezesa kontra demonstranci. Tak TVP Info pokazywała protesty

Dlatego sam lider musi mierzyć się z tym, że jego średni dobowy udział względem pierwszego półrocza 2016 roku spadł o 2,02 proc. i wyniósł 11,14 proc. Do takich wniosków może doprowadzić analiza danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl.

bELhoSEt

Zarządzana przez Kurskiego TVP1, która straciła pozycję lidera traci jednak w tym samym okresie jeszcze więcej bo 12,66 proc. Na trzecim miejscu pozostał TVN, któremu też spada dobowy udział (6,41 proc.).

Tuż za podium znalazła się Dwójka, a pierwszą piątkę zamyka TVN24, który tym samym zdystansował pozostał kanały tematyczne. Liderem oglądalności kanałów filmowo-serialowych pozostaje TVP Seriale, zajmująca 13 miejsce w ogólnym rankingu.

Najchętniej oglądaną stacją dla dzieci była w tym okresie TVP ABC, której oglądalność wzrosła aż o 42,5 proc. Szukający muzyki w tv najchętniej oglądali z kolei Polo TV, dokumentu - Fokus TV, tematów lifestylowych - TVN Style.

W sporcie króluje niepodzielnie Eurosport 1, ale warto zauważyć, że tuż za nim jest nowy kanał Super Polsat, który w stycznia w naziemnej ofercie zastąpił Polsat Sport News. Tym samym Super Polsat (24 miejsce w ogólnym zestawieniu) jest najwyżej sklasyfikowanym nowy kanałem.

bELhoSEu

Spośród pozostałych, które w 2016 roku rozpoczęły nadawanie na ósmym multipleksie najwyżej są: Metro (0,20 proc. udziału w rynku), Nowa TV (0,18 proc.), Zoom TV (0,17 proc.) i Telewizja WP (0,10 proc.).

bELhoSEO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(302)
Jarek K
3 lata temu
Na całe szczęście nie musze oglądać tego badziewia.
666
4 lata temu
tvpis won z polski
obywatel
4 lata temu
Dzisiaj obejrzałem wiadomości Polsdat i i tvp info. I powiem tak juz nie bedę ogladał Polsatu wiadomosci bo to jak by nie z tego okresu. Np o tasmach ani słóweczka. Dlaczego mam zyć w nieswiadomosci. Szkoda czasu na Polsat bo niby ogladałeś wiadomosci a nic nie wiesz co sie dzieje w Polsce i na swiecie
bELhoSEP
dapol
4 lata temu
według sondażu Wolna Polska liderem jest wśród programów tematycznych TVP INFO a wśród dzienników Wiadomości TVP1
robol
4 lata temu
kurski ciągnie dziadostwo tvpis na dno
...
Następna strona