Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polskie ciężarówki nie wjadą do Rosji? Minister chce zakazać wjazdu do nas Rosjanom

Polskie ciężarówki nie wjadą do Rosji? Minister chce zakazać wjazdu do nas Rosjanom

 

 

Rosjanie broniąc swojego rynku robią wszystko, by nie wpuszczać do siebie polskich ciężarówek. W styczniu dobiegają końca umowy międzynarodowe w tej sprawie. W programie #dziejesienazywo wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit przyznał, że wielce prawdopodobne jest zamknięcie ruchu.

Jak co roku trwają przepychanki w sprawie przejazdów polskich ciężarówek przez Rosję. Tym razem Moskwa stawia wszystko na ostrzu noża, bo wprowadziła przepisy, w myśl których polska ciężarówka z towarem wyprodukowanym na przykład pod Poznaniem w fabryce zagranicznego koncernu, praktycznie nie może wjeżdżać na terytorium Federacji Rosyjskiej. Wszystko dlatego, że limity przewozowe są bardzo niewielkie.

- Rozmowy jak dotąd nie przynoszą efektu. Nie dogadujemy się. Mówimy polskim przewoźnikom, że muszą się liczyć z tym, żeby opuścić Rosję do 31 stycznia - przyznaje minister Szmit.

W czwartek w Gdańsku mają się odbyć rozmowy ostatniej szansy. Polska ma mocną kartę, bo może zabronić wjazdu do naszego kraju rosyjskim ciężarówkom. A to całkowicie odetnie tamtejszych spedytorów od całego europejskiego rynku.

umowa, negocjacje, rosja, ciężarówki, tiry, szmit
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
zdizs dzis
83.243.33.* 2016-02-15 10:17
Rosjanie już się ogarnęli -towar jedzie na litwe, łotwe, estonie a poem rosyjskie tiry odbierają towar .
wiec polski minister chce zablokować wjazd tirów rosyjskich do polski - a to już się stało z powodu obustronnego braku zezwolen
KRI
91.208.93.* 2016-02-15 10:05
A może czas sprawdzić czy nasi przyjaciele z UE a przede wszystkim (sprzedawczyki) NIEMCY w ramach jeden za wszystkich .... zakażą też wjazdu ruskich ciężarówek do swoich państw ..... ciekawe co na to Niemicy ..... zapewne dogadają się z Putinem ale to jak widać taka "tradycja"
gusta
178.43.70.* 2016-02-14 20:09
Trzeba się dogadać bo następnym krokiem będzie to że nasi wschodni sąsiedzi dogadają się z naszymi zachodnimi i zaczną jeździć ciężarówkami na działalności zarejestrowanej u Niemców i co zablokujemy to.
Zobacz więcej komentarzy (371)