Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
27.12.2017 09:58

Pożyczka z ochroną spłaty? Poznaj 6 zalet ubezpieczenia pożyczki

Planujesz pożyczkę? Masz dobrze płatną pracę, więc towarzyszy Ci pozytywna wizja realizacji planów i szybkiej spłaty. Obliczasz miesięczną ratę i pojawia się kwestia ubezpieczenia. Wziąć czy nie? Ubezpieczenie pożyczki przez niektórych może być uznawane za zbędny koszt. Czy faktycznie jest to opcjonalny „dodatek”, czy może ważne finansowe zabezpieczenie dla Ciebie i Twoich bliskich? Zobacz, w jakich sytuacjach ochrona spłaty pożyczki gotówkowej może okazać się bardzo pomocna i jakie są jej zalety.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Zakres ubezpieczenia może być różny w zależności od banku i zakładu ubezpieczeń. Coraz częściej możesz go jednak dopasować do własnych potrzeb

Planujesz pożyczkę? Masz dobrze płatną pracę, więc towarzyszy Ci pozytywna wizja realizacji planów i szybkiej spłaty. Obliczasz miesięczną ratę i pojawia się kwestia ubezpieczenia. Wziąć czy nie? Ubezpieczenie pożyczki przez niektórych może być uznawane za zbędny koszt. Czy faktycznie jest to opcjonalny „dodatek”, czy może ważne finansowe zabezpieczenie dla Ciebie i Twoich bliskich? Zobacz, w jakich sytuacjach ochrona spłaty pożyczki gotówkowej może okazać się bardzo pomocna i jakie są jej zalety.

Kiedy bierzesz pożyczkę, myślisz przede wszystkim o realizacji swoich planów. Mało kto zastanawia się, co w sytuacji niespodziewanej utraty pracy lub wypadku, który będzie wymagał rehabilitacji. Jak wtedy poradzić sobie ze spłatą zadłużenia? Zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, nawet niewielkiej, wiąże się z pewnym ryzykiem. Zarówno dla banku, który jej udziela, jak i dla Ciebie – w końcu musisz ją spłacić. Jeśli chcesz mieć pewność, że spłata kolejnych rat nieoczekiwanie nie stanie się problemem, możesz zdecydować się na ubezpieczenie do pożyczki gotówkowej.

Co zyskam, decydując się na ubezpieczenie pożyczki?

- bezpieczeństwo planów - realizuj swoje cele bez obaw, że przeszkodzi Ci coś, na co nie masz wpływu.

- tańsza pożyczka - coraz częściej skorzystanie z ochrony ubezpieczeniowej wiąże się z obniżeniem prowizji pożyczki (nawet o 1 p.p.). Oszczędzasz i dodatkowo masz ochronę.

- minimum formalności - wygodny sposób zawarcia ubezpieczenia podczas podpisywania umowy pożyczki. Wystarczy jedno kliknięcie, aby poznać koszty ochrony i jedno kliknięcie, aby się ubezpieczyć.

- wygoda i oszczędność czasu - składka pobierana jest automatycznie - z ratą pożyczki.

- spokój i niezależność - realna i bezzwrotna pomoc finansowa, dzięki której zdejmiesz sobie z głowy myślenie, że „coś” się może wydarzyć.

- ochrona domowego budżetu - zabezpieczenie przed stratami finansowymi, spowodowanymi nieszczęściami, które utrudniłyby Ci spłatę zobowiązania lub obciążyły Twoich najbliższych. W większości przypadków ochrona obejmuje całkowitą wartość zadłużenia, która zostaje do spłaty.

Kiedy ubezpieczenie może mi pomóc?

Zakres ubezpieczenia może być różny w zależności od banku i zakładu ubezpieczeń. Coraz częściej możesz go jednak dopasować do własnych potrzeb. Banki w większości oferują polisy, stanowiące zabezpieczenie na wypadek śmierci (w tym wskutek nieszczęśliwego wypadku) oraz w sytuacjach takich jak:

Utrata pracy

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby przygotować dom na nadejście nowego członka rodziny. Dziś wszystko wydaje się w porządku, ale wciąż nie masz poczucia stabilności zatrudnienia. Wszędzie dookoła słyszysz: „kryzys”, „zwolnienia grupowe”, a w rozmowach o podwyżce Twój szef uważa, że: „na Twoje miejsce czeka pięciu innych”. Zobowiązania rodzinne sprawiają, że nie możesz sobie pozwolić na stratę zatrudnienia. Zwłaszcza gdy bliscy zależni są od Twojego źródła dochodu. W przypadku utraty pracy ochrona spłaty pożyczki daje Twojej rodzinie poczucie finansowego bezpieczeństwa. Ubezpieczyciel pokrywa wówczas określoną liczbę rat, a Ty w tym czasie możesz szukać pracy na spokojnie.

Czasowa niezdolność do pracy

Planujesz pożyczkę na realizację sportowej pasji. Prowadzisz aktywny styl życia, ćwiczysz w domu i na siłowni, a rower zastępuje Ci samochód i komunikację miejską. Jeśli zdarzy Ci się wypadek, przez który stracisz zdolność do pracy, ubezpieczyciel pokryje całość zobowiązania lub raty przez czas określony w umowie. Ochronisz w ten sposób swój domowy budżet i skupisz na tym, co dla Ciebie ważne - szybkim powrocie do formy.

Pobyt w szpitalu

Dzieci dorosły, rozjechały się po różnych stronach Polski. Własny samochód pozwoliłby Ci częściej ich odwiedzać. Biorąc na ten cel pożyczkę z ochroną spłaty, masz komfort, że nagły pobyt w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku nie wpłynie na spłatę zadłużenia. Świadczenie, które otrzymasz w momencie hospitalizacji, możesz przeznaczyć np. na spłatę zaciągniętej pożyczki.

Poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość zabezpieczenia rodziny na pewno nie jest zbędnym kosztem. Nie ryzykuj – wybierz pakiet ubezpieczeń do pożyczki gotówkowej. Zawsze może zdarzyć się coś, na co nie masz wpływu. Zdarzenie takie jak choroba, wypadek czy utrata pracy mogą być szczególnie dotkliwe dla osób spłacających finansowe zobowiązania. Z ubezpieczeniem pożyczki unikniesz niespodziewanych komplikacji związanych ze spłatą zadłużenia.

Pożyczka w ING RRSO 19,77%*. Zobacz więcej.

  • Rzeczywista roczna stopa oprocentowania
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz