Notowania

mtsl
30.11.2018 13:11

7-godzinny dzień pracy. Polska gotowa? "Szkodliwy pomysł"

Ucięcie tej jednej godziny w ciągu dnia to jest ogromny wzrost kosztów pracy – uważa Joanna Torbe, ekspert BBD ds. rynku pracy. – To daje 30 dni urlopu płatnego w skali roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL DYJUK/REPORTER)

- Wprowadzenie 7-godzinnego czasu pracy dla rodziców o fatalny pomysł – uważa Joanna Torbe, ekspert BBD ds. rynku pracy. – Polacy pracują najwięcej w Europie, ale pod względem jakości pracy jesteśmy czwarci od końca.

- Ucięcie tej jednej godziny w ciągu dnia to jest ogromny wzrost kosztów pracy – uważa Torbe. – Ta jedna godzina daje 30 dni urlopu płatnego w skali roku. Za ten czas będzie płacił pracodawca. To się wiąże z szukaniem dodatkowych rąk do pracy, których nie ma, bo już ściągamy pracowników z Nepalu i Indii, gdyż Ukraińcy to za mało. Trzeba pamiętać, że kraje, które wprowadzały to rozwiązanie, robiły to latami, to były wieloletnie reformy, wchodziły etapami i wspierały pracodawców. W zamian też, np. we Francji, poszły ulgi dla pracodawców. U nas nie ma żadnych ulg, to jest przerzucanie całego kosztu tego pomysłu na pracodawców. Zamiast tak szkodliwych rozwiązań warto pomyśleć np. o telepracy, która w Polsce praktycznie nie istnieje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mtsl, czas pracy, praca, pracodawcy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2018

rodzicOczywiście że fatalny pomysł. Generalnie te pomysły są z kija brane. Pozwólcie ludziom pracować i zarabiać spokojnie. A zamiast programów 500+ i … Czytaj całość

30-11-2018

aszłodziej pracodawca zawsze będzie narzekał!!!!

30-11-2018

Dobry pomysł ?Proponuję aby wszyscy chętni pracowali tylko jeden dzień w tygodniu , i otrzymywali za tą pracę średnią krajową czyli 4,8 tyś zł . Oczywiście … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (84)