Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
31.05.2018 12:52

Praca w Polsce. Oto ile zarabia kierownik w IT

Zarobki w branży IT to temat, który nie traci na popularności. W internecie znajdziemy wiele artykułów na temat prognoz wynagrodzeń czy przewidywanych zmian. Sprawdzono, ile rzeczywiście wyniosły wynagrodzenia kierowników w branży informatycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(StartupStockPhotos/CC0 Public Domain/pixabay)
Nawet 16 600 zł na umowie o pracę i 17 350 na kontrakcie - oto ile można dostać

W Raporcie płacowym Sedlak & Sedlak dla branży IT 2017 uwzględniono wynagrodzenia kierowników zatrudnionych na umowę o pracę oraz na kontrakt. Podzielono ich na dwie grupy: kierowników mniejszych działów (do 10 osób) o mniejszym wpływie na kształtowanie polityki firmy czy budżetu oraz kierowników większych działów (powyżej 10 osób) o znaczącym wpływie na strategię i budżet.

Połowa kierowników mniejszych działów zatrudnionych na umowę o pracę zarabiała więcej niż 12 000 zł, a zatrudnionych na kontrakcie więcej niż 13 000 zł. Z kolei kierownicy działów powyżej 10 osób zarabiali odpowiednio 16 600 zł na umowie o pracę i 17 350 na kontrakcie.

wynagrodzenia.pl

Rodzaj działalności a wysokość zarobków

Zarobki kierowników w branży IT różnią się także w zależności od rodzaju działalności firmy, w której są zatrudnieni. Na schemacie przedstawiono, ile zarabiał kierownik mniejszego działu w zależności od sektora. Najwyższe wynagrodzenie (15 550 zł) otrzymali kierownicy w sektorze finansowym. Prawie cztery tysiące mniej (11 900 zł) zarabiali przedstawiciele sektora usług IT, nieznacznie mniej (11 750 zł) zarabiali przedstawiciele sektora software.

wynagrodzenia.pl

Którzy kierownicy mogli zarobić najwięcej?

Oczywiście, na różnice w stawkach wynagrodzeń poza sektorem działalności, wielkością firmy czy województwem, przede wszystkim wpływa treść wykonywanej pracy. Poniżej przedstawiono ranking wynagrodzeń kierowników małych działów IT wykonujących pracę o różnej treści.

Zdecydowanie największe wynagrodzenie otrzymują kierownicy ds. bezpieczeństwa. Wynagrodzenie połowy zatrudnionych na tym stanowisku jest większe niż 15 200 zł. Drugi w rankingu kierownik zespołu testerów zarabia 13 400 zł, natomiast trzeci - kierownik ds. wdrożeń 200 zł mniej. Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje kierownik zespołu help-desk, którego wynagrodzenie wynosi 8 900 zł.

wynagrodzenia.pl

Ile zarobią kierownicy IT w 2018 roku?

Powyższe analizy dotyczą wynagrodzeń kierowników w 2017 roku. Aby otrzymać rzetelne dane o wynagrodzeniach kierowników i innych przedstawicieli branży IT w bieżącym roku warto wziąć udział w badaniu płacowym Sedlak & Sedlak dla branży IT w 2018 roku. Uczestnictwo w badaniu umożliwia nie tylko pozyskanie danych płacowych po preferencyjnych cenach, ale także profesjonalną pomoc w dopasowaniu stanowisk i uporządkowaniu danych. Więcej na temat uczestnictwa w raporcie można przeczytać tutaj.

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki
Źródło:
wynagrodzenia.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2018

ManiFullSytuacje w kazdej partiokracji sa porownywalne nie wazne kto jest u zlobu. Czy PZPRowskie partie czy te z nazwy ludowe lub ich mixy w postaci bylych … Czytaj całość

04-06-2018

"tirówka" Frasyniukamy tam nie narzekamy pełne "ręce" usta i inne otwory mamy i VAT-u nie odprowadzamy !!!

03-06-2018

polakDodam tylko ze Kierownik IT to taka osoba ktora nie ma zielonego pojecia o komputerach i programach , jest tylko po to zeby obwiniac innych i pilnowac … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (73)