Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty w Rosji. Zatrzymano kilkanaście osób

0
Podziel się:

18 demonstrantów, w tym członkinie punkrockowej grupy Pussy Riot, zostało zatrzymanych w Moskwie po spędzeniu nocy w pobliżu Placu Czerwonego.

Protesty w Rosji. Zatrzymano kilkanaście osób
(PAP/EPA)

Dzień wcześniej po manifestacji poparcia dla opozycjonisty Aleksieja Nawalnego zatrzymano ponad 130 osób.

Członkini Pussy Riot Maria Alochina napisała na Twitterze, że ona oraz inny protestujący, którzy w nocy przebywali obok placu Czerwonego, zostali rano zatrzymani.

Działacze z organizacji pozarządowej OWD-Info poinformowali, że na pobliski komisariat zabrano 18 osób. Według OWD-Info w czasie zorganizowanej bez zgody władz manifestacji poparcia dla Nawalnego wczoraj wieczorem zatrzymano ponad 200 osób. Wiele z nich wyszło już na wolność.

Agencja AP nazywa protest jedną z najodważniejszych demonstracji antyrządowych od lat. Policja rozpędziła demonstrantów po ok. dwóch godzinach. Nawalny we wtorek został skazany na 3,5 roku więzienia w zawieszeniu za zagarnięcie pieniędzy firmy Yves Rocher. Jego brat usłyszał wyrok 3,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Po ogłoszeniu wyroku Nawalny i jego sympatycy wzywali ludzi do wyjścia na ulice.

Aleksiej Nawalny był oskarżony o zdefraudowanie 30 mln rubli (536 tys. dolarów), w tym na szkodę firmy Yves Rocher; jego brat był współoskarżonym w tej sprawie. Ponadto sąd w Moskwie nakazał we wtorek braciom Nawalnym zapłacenie ponad 4 milionów rubli tytułem zaspokojenia roszczeń poszkodowanej firmy.

38-letni Aleksiej Nawalny potępił wyrok na brata, uznając to za presję polityczną na niego samego. _ Ta władza nie zasługuje na to, by istnieć, powinna zostać obalona _ - powiedział opozycjonista opuszczając sąd. Oskarżył Kreml o _ branie na celownik _ jego rodziny po to, by go wyeliminować ze sceny politycznej.

Nawalny - adwokat, bloger i bojownik z korupcją - to jeden z przywódców protestów w Moskwie w 2012 roku przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml. We wrześniu 2013 roku Nawalny uczestniczył w wyborach mera Moskwy, ustępując tylko obecnemu merowi Siergiejowi Sobianinowi.

Czytaj więcej w Money.pl
Moskwa unika światowych przywódców? _ - Władimir Putin otrzymał zaproszenie na forum, jednak nie planuje udziału w tej konferencji _- poinformował rzecznik Kremla.
Kreml zaprzecza kontrowersyjnym zmianom Rząd nie wprowadził dla największych państwowych spółek eksportujących obowiązkowych kwot sprzedaży ich wpływów walutowych.
Mundial 2018 i 2022 w cieniu korupcji? Zarzuty _ Sunday Times _ dotyczą między innymi osobistych kontaktów prezydenta Władimira Putina (na zdjęciu) z przewodniczącym FIFA Seppem Blatterem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)