Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Mali akcjonariusze Integer i Inpost wykupieni. Rafał Brzoska i Advent mają 100 proc.

0
Podziel się:

Rafał Brzoska wspólnie z amerykańskim funduszem Advent International w poniedziałek ostatecznie przejęli 100 proc. akcji spółek Integer.pl i Inpost i wycofają je z warszawskiej giełdy. To był warunek, by Amerykanie wyłożyli środki na dalszy rozwój.

Mali akcjonariusze Integer i Inpost wykupieni. Rafał Brzoska i Advent mają 100 proc.
(WLODZIMIERZ WASYLUK/REPORTER / EastNews)

Rafał Brzoska wspólnie z amerykańskim funduszem Advent International w poniedziałek ostatecznie przejęli 100 proc. akcji spółek Integer.pl i Inpost. I wycofają je z warszawskiej giełdy. To był warunek, by Amerykanie wyłożyli środki na dalszy rozwój.

Pod koniec maja AI Prime, spółka należąca do funduszy zarządzanych przez Advent International, i Rafał Brzoska ogłosili przymusowy wykup akcji Integer.pl i InPost. W związku z zamiarem wyprowadzenia akcji spółki z giełdy, GPW zawiesiła notowania akcji obu spółek od 25 maja. Przedmiotem przymusowego wykupu było 552 759 akcji Integer.pl, reprezentujących 7,12 proc. ogólnej liczby głosów oraz 873 996 akcji Inpost, które dawały 7,56 proc. głosów.

W poniedziałek wieczorem podano informację, że skup się zakończył. Zarówno w przypadku Integer.pl jak i Inpost wykupiono wszystkie akcje.

Po transakcji Rafał Brzoska ma w Integer.pl 2 mln 328 tys. 384 akcji, czyli 29,99 proc. głosów, a Al Prime 5 mln 435 tys. 833 akcji, czyli 70,01 proc.

W InPost Alprime ma 4 mln 854 tys. 360 akcji, czyli 42 proc. głosów, a Integer.pl 6 mln 703tys. 640 akcji, czyli 58 proc. głosów.

Zobacz również: Oświadczenia majątkowe posłów. Oto zarobki politycznych liderów

Grupa Integer pilnie potrzebujeznacznych środków na spłatę zobowiązań i podtrzymanie bieżącej działalności oraz dużych inwestycji w bliskiej przyszłości, aby przywrócić jej rentowność. W ubiegłym roku strata netto grupy Integer wyniosła 196 mln zł i to tylko licząc działalność kontynuowaną. Ogółem grupa straciła 496 mln zł.

Niestety ze sporymi stratami musieli się pogodzić ci z inwestorów, którzy liczyli na rozwój działalności spółki Integer.pl i kupili jej akcje na przełomie 2013 i 2014 roku. Również ci, którzy nabyli akcje Inpost w ofercie publicznej teraz zmuszeni byli sprzedać akcje z 55 proc. straty.

Notowania Integer.pl

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)