Notowania

rynek pracy
11.10.2016 17:22

Pozytywne zmiany na rynku pracy

Ostatnie trzy miesiące przyniosły pozytywne zmiany na rynku zatrudnienia. Potwierdza to Licznik rynku InfoPraca. Wynika z niego, że liczba ofert wzrosła o 28 procent w porównaniu do II kwartału tego roku i o 34 procent w odniesieniu do III kwartału roku ubiegłego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

Ostatnie trzy miesiące przyniosły pozytywne zmiany na rynku zatrudnienia. Potwierdza to "Licznik rynku" InfoPraca. Wynika z niego, że liczba ofert wzrosła o 28 procent w porównaniu do II kwartału tego roku i o 34 procent w odniesieniu do III kwartału roku ubiegłego.

Z "Licznika rynku" wynika, że wzrost liczby ofert pracy odnotowano we wszystkich województwach - największy w świętokrzyskim - o 48 procent a najmniejszy w podkarpackim - 4 procent.

Najwięcej propozycji wypływa z takich branż jak przemysł ciężki, produkcja, logistyka, farmacja i IT-sprzedaż.

Zaskoczeniem jest natomiast spadek zapotrzebowania na pracowników w branżach, które do tej pory często poszukiwały ludzi do pracy, jak choćby inżynieria i IT-programowanie.

Osoby poszukujące pracy najchętniej aplikowały na stanowiska administracyjne. Na drugim miejscu w rankingu popularności znalazło się budownictwo. Na kolejnych między innymi HR, instalacje -serwis, inżynieria, obsługa klienta.

Tagi: rynek pracy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2016

gośćAle to chyba efekt "dobrej zmiany" program 500+ działa jak widać .Po co pracować jak kaska za darmo jest gwarantowana!

11-10-2016

darekllza 1200 to od dawna u mnie na wsi jest mnóstwo ofer, z tym że Polak chce zarabiać godnie a nie jak na plantacji bawełny .

11-10-2016

Barbara ZofiaPropaganda jak w PRL-u. Bliska osoba poszukuje pracy w W-wie już 10-ty miesiąc. Jest specjalistą z ekonomiki transportu, z doświadczeniem. Niestety ma … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)