Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. Ławrow o warunkowej współpracy z Zachodem

0
Podziel się:

- Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek weźmie górę - zapowiedział szef rosyjskiej dyplomacji.

Sankcje wobec Rosji. Ławrow o warunkowej współpracy z Zachodem
(PAP/EPA)

Rosja będzie gotowa do przywrócenia kanałów współpracy z Zachodem, gdy tylko u zachodnich partnerów zwycięży zdrowy rozsądek - zapowiedział minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow.

- _ Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek weźmie górę. Jesteśmy ludźmi cierpliwymi. Jesteśmy przekonani, że wznawianie kanałów współdziałania leży w naszym wspólnym interesie _ - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji po spotkaniu w Moskwie ze swym wenezuelskim odpowiednikiem Rafaelem Ramirezem.

Ławrow podkreślił, że co się tyczy współdziałania między Zachodem a Rosją, to _ są problemy terroryzmu międzynarodowego, walki z narkobiznesem, problemy związane z wirusem ebola i innymi epidemiami, a także kwestie bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego, broni masowej zagłady _.

Ławrow powiedział, że odnosi wrażenie, iż _ niektórzy na Zachodzie - co prawda jest to mniejszość, lecz mniejszość, która narzuca zdanie pozostałym - są gotowi poświęcić wszystkie te zadania, wspólne dla społeczności międzynarodowej, gwoli wyrażenia niezadowolenia z zachowania Federacji Rosyjskiej _.

Zdaniem Ławrowa _ nie wolno dopuścić, aby złość przesłaniała oczy do tego stopnia, by poświęcać najżywotniejsze interesy ludzkości _.

Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział, że _ Rosja będzie gotowa do wznowienia współdziałania, kiedy tylko zachodni partnerzy zaczną rozumować podobnie _ jak Rosja.

Stosunki między Moskwą a Zachodem drastycznie się pogorszyły w związku z przyłączeniem ukraińskiego Krymu do Rosji oraz wspieraniem przez Rosjan separatystów na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)