Notowania

wiadomości
06-12-2017 (17:10)

Skąd wziąć pieniądze na święta? Z banku!

Idą święta, a w parze ze świętami - duże wydatki. Trzeba kupić prezenty, ozdobić mieszkanie i przygotować ogromne ilości świątecznych dań. Jak to zrobić, gdy dysponujemy ograniczonym budżetem, a do tego musimy płacić rachunki, kupować dzieciom obiady w szkole i spłacać samochód?

Podziel się
Dodaj komentarz

W przedświątecznym ferworze uratować nas może dobry kredyt gotówkowy. Tylko jak go wybrać? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę.

Ocena banku

Zanim przystąpimy do wyszukiwania konkretnych ofert kredytów gotówkowych różnych instytucji, warto zawęzić pole naszych poszukiwań do tych, które są godne zaufania. Już na wstępie powinniśmy wyeliminować firmy pozabankowe, bo choć nie wszystkie z nich są nieuczciwe, to jednak kredyt gotówkowy zaciągany w banku jest pod wieloma względami znacznie bezpieczniejszy. Następnie możemy porównywać banki pod kontem opinii klientów. W internecie znaleźć można bardzo wiele stron z opiniami o konkretnych instytucjach, warto jednak popytać rodzinę i znajomych, co sądzą o swoich bankach i czy polecają ich usługi.

Koszty związane z kredytem

Koszty kredytu gotówkowego są z całą pewnością jednym z najważniejszych czynników, jakie bierzemy pod uwagę przy wyborze konkretnej oferty. Wiele banków na swoich stronach internetowych umożliwia obliczenie kosztów pożyczek konkretnych sum na konkretny termin, należy jednak pamiętać, że pod wyrażeniem „koszty kredytu” kryje się nie tylko oprocentowanie, lecz także ubezpieczenie, prowizja czy opłaty przygotowawcze. Należy więc przeprowadzić całościową analizę i wybrać najbardziej atrakcyjny kredyt.

Warunki zawarcia umowy

Warunki kredytów w większości banków są dość podobne. Należy przedstawić szereg dokumentów, w tym dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach. Oczywiście, bardzo ważna jest nasza zdolność kredytowa. Im jest większa, tym o większą sumę możemy się ubiegać. Na zdolność kredytową wpływa z kolei wiele czynników, takich jak wysokość wynagrodzenia czy dobra historia kredytowa, czyli terminowe spłacanie pożyczek w przeszłości. Jeśli nasza zdolność kredytowa nie jest najlepsza, przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy powinniśmy ją nieco podreperować. Warto także poświęcić czas na przeczytanie umowy, którą chcemy z bankiem podpisać. Pamiętajmy, że podpisanie umowy wiąże się ze zobowiązaniem. Lepiej jest więc wiedzieć, do czego się zobowiązujemy.

Korzystny kredyt gotówkowy oferuje Bank Santander - www.santanderconsumer.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2017

termikaNie ma nic zlego w kredytach, to mogą być swietne produkty, które rozwijają firmy, ale z drugiej strony warto te kredyty brac madrze. By mieć z czego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)

Wybrane dla Ciebie