Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Śmierć w polskim Amazonie. Pracownik pracował zaledwie osiem dni

Śmierć w polskim Amazonie. Pracownik pracował zaledwie osiem dni

Centrum Amazona w Szczecinie-Kołbaskowie Fot. Robert Stachnik/REPORTER
Centrum Amazona w Szczecinie-Kołbaskowie

Na terenie polskiego oddziału Amazona w Szczecinie-Kołbaskowie po nocnej zmianie znaleziono martwego pracownika – dowiedział się money.pl.

Do zdarzenia doszło w sobotę wczesnym rankiem. - Dzienna zmiana musiała czekać na zewnątrz, aż policja, prokuratura i pogotowie skończą czynności. Potem w pracy, ze względu na żałobę, nie było muzyki – mówi nam nasze źródło. Nocna zmiana w szczecińskim zakładzie kończy pracę o 4:30. Poranna zaczyna półtorej godziny później.

Według naszych informacji zmarły pracownik, pan Stanisław, miał 69 lat i pracował w Amazonie zaledwie od ośmiu dni. Tę pierwszą wiadomość potwierdziliśmy w szczecińskiej prokuraturze. Prokurator rejonowy był na miejscu i nadzorował pracę policjantów. – Na tym etapie wykluczyliśmy udział osób trzecich – mówi nam aspirant sztabowy Iwona Grefenheim z policji w Policach.

- Prokuratura prowadzi postępowanie, które ma ustalić wszystkie okoliczności związane z tym zgonem – potwierdza rzecznik prasowa szczecińskiej prokuratury, Joanna Biranowska-Sochalska.

Do sprawy ustosunkował się już polski oddział Amazona. - Jest nam bardzo przykro ze jeden z naszych kolegów zmarł w ostatnia sobotę. Pan Stanisław, mimo ze pracował u nas kilka dni, był ważnym członkiem zespołu - napisała nam Marzena Więckowska, rzeczniczka prasowa Amazona w Polsce.

Inwazja robotów. Zobacz wrocławski poligon AmazonaCzytaj także:"Biorą każdego niesikającego pod siebie". Pracownicy twierdzą, że w Amazonie liczą się tylko normy
rynek pracy, amazon
Czytaj także
Polecane galerie
Basia
2018-02-15 15:39
Jak pracował 7 nocek po 10.5 godz i do tego np pakował paczki do Tira z taśmy jak przysłowiowy robot to co się dziwić ,ze serce nie wytrzymało .
bogdan
2018-02-11 10:27
Amazon jest tak polski jak sławne "polskie obozy" Brutalny kapitalizm XXI wieku.
Black
2018-02-07 16:50
W Polsce do pracy potrzebna jest zdolność od lekarza, jaki lekarz daje zdolność 69 latkowi? Szok
Pokaż wszystkie komentarze (388)