Notowania

Przejdź na
transport
16.02.2016 18:31

Solaris osiągnął rekordowe przychody. Prezes firmy: nie żyjemy w raju

Przychody Solaris Bus & Coach wyniosły 1,7 mld zł z 2015 r. - podała spółka. Firma sprzedała w ub.r. 1 279 sztuk autobusów i trolejbusów oraz 17 tramwajów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris, materiały prasowe)

Przychody Solaris Bus & Coach wyniosły 1,7 mld zł z 2015 r. - podała spółka. Firma sprzedała w ub.r. 1 279 sztuk autobusów i trolejbusów oraz 17 tramwajów.

- Czujemy się bardzo odpowiedzialni za to, co robimy, za nasze pojazdy, naszych ludzi i bezpieczeństwo naszych pasażerów. Wiele razy zdarzało się, że w bardzo trudnych momentach ratowaliśmy firmę i miejsca pracy. Nie żyjemy w raju. Jednak nigdy nie chcieliśmy przenosić produkcji do innego kraju - przyznała właścicielka firmy Solange Olszewska.

"Rok 2015 był rekordowy dla Solarisa pod względem wysokości osiągniętych przychodów. Wyniosły one aż 1,7 mld zł. Spółka trzynasty rok z rzędu została liderem polskiego rynku niskopodłogowych autobusów miejskich. Producent potwierdził także swoją pozycję jednego z europejskich liderów w zakresie projektowania i produkcji autobusów elektrycznych" - czytamy w komunikacie.

Solaris sprzedał w 2015 r. łącznie 1 279 autobusów i trolejbusów. W Polsce sprzedano 333 niskopodłogowych autobusów, co przekłada się na 47,5% udziału firmy w krajowym rynku. Do zagranicznych odbiorców trafiło łącznie 946 pojazdów marki Solaris, co daje 74% udziału eksportu w ogólnej strukturze sprzedaży.

W 2015 roku największym poza Polską rynkiem Solarisa były Czechy, gdzie sprzedano 158 autobusów i trolejbusów. wysokie miejsca w rankingu zagranicznych klientów Solarisa zajęli przewoźnicy z Niemiec (124 pojazdy), ale także z Łotwy (103), Włoch (97) i Rumunii(77).

Sprzedano także 17 tramwajów. W 2015 r. firma Solaris zakończyła dostawy w ramach dwóch istotnych kontraktów tramwajowych - dla Olsztyna oraz dla Brunszwiku.

- To był bardzo dobry rok dla naszej firmy, która odnotowała rekord w zakresie wysokości przychodów i trzeci w historii wynik pod względem liczby sprzedanych pojazdów. Te rezultaty cieszą tym bardziej, że w 2015 roku przeprowadziliśmy realizację kilku niezwykle ambitnych i kluczowych projektów dla dalszego rozwoju naszej spółki - skomentował wyniki prezes Andreas Strecker, cytowany w komunikacie.

Wskazał także, że dzięki przeprowadzonym zmianom, portfolio zamówień na 2016 r. jest większe o 150 sztuk od posiadanego rok temu.

- Na pewno ten rok będzie okresem dynamicznego wzrostu sprzedaży autobusów elektrycznych w Europie. Dołożymy wszelkich starań, aby odegrać kluczową rolę w tym segmencie. Pracujemy także nad intensyfikacją naszych działań sprzedażowych poza naszym kontynentem. Myślę, że już w najbliższych miesiącach będę mógł przedstawić więcej szczegółów na temat naszej zagranicznej ekspansji - dodał prezes.

Solaris Bus & Coach S.A. to czołowy w Europie, polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 29 państw na świecie ponad 13 tys. pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2 300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Tagi: transport, logistyka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz