Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

"Solidarność" straciła pazur. Odkąd rządzi PiS, wszystko się związkowi podoba. Szeregowi działacze mają dość

1136
Podziel się:

Władze "Solidarności" w państwowych spółkach przestały stawiać się władzom. Pod koniec kwietnia osiem innych związków zawodowych działających w ZUS przekazało prezes spółki list z żądaniami podwyżek. Ale "Solidarności" zabrakło. Zwykli związkowcy mają dość.

Kilkunastu szeregowych związkowców zapowiada, że odejdzie z "Solidarności".
Kilkunastu szeregowych związkowców zapowiada, że odejdzie z "Solidarności". (EAST NEWS)

O problemach w jednym z najważniejszych i największych związków zawodowych w Polsce pisze we wtorek "Gazeta Wyborcza". Według informacji gazety kilkunastu szeregowych związkowców zapowiada, że odejdzie z "Solidarności".

Ludzi bardzo rozczarowało niepodpisanie listu z żądaniami podwyżek w ZUS. Niektóre oddziały "S" napisały pisma, w których odcinają się od swoich szefów - podaje dziennik. Związkowcy piszą, że ta decyzja naraziła ich organizację na "drwiny i obelgi ze strony pracowników" i stała się "przedmiotem kpin w mediach".

Zobacz także: Zobacz też: "Solidarność": Wolna niedziela nie tylko dla pracowników handlu albo dodatek za pracę

Jak pisze "Gazeta", nadzór nad ZUS-em sprawuje w tej chwili wywodzący się z "Solidarności" Marcin Zieleniecki. I to dlatego związkowcy w tej spółce nie chcą stawiać się władzom.

Jednak spółek, w których sytuacja wygląda podobnie, jest więcej. Na przykład przy okazji planowanego na 1 maja protestu w PLL LOT. Władze "S" w tej firmie najpierw poparły akcję, ale kiedy prezes LOT-u się jej sprzeciwił, one również zaczęły wycofywać się z wcześniejszych deklaracji.

Nie lepiej jest w innych instytucjach, na przykład w MSWiA. Mundurowi domagają się podwyżek i grożą wyjściem na ulice, ale "Solidarność" się do tych żądań nie przyłącza, choć zgadza się z postulatami protestujących.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1136)
Postulaty 21
2 lata temu
Nie mogę zrozumieć,o co chodzi w 21 postulatach Sierpnia 80.Przecież,to typowe żądania socjalne i bytowe,a nie tak jak przechwalają się dzisiejszy prominenci Solidarności" i "panowie"na tych samych stołkach w rządzie i elicie politycznej od 40 i więcej lat.Co na to historia!!!!
Adaś
6 lat temu
Cala solidarnosc,Dlatego 4y lata temu sie wypisalem i dzialam z powodzeniem w sierpniu80.Zwiazek ma byc dla ludzi a nie dla siebie.
Wernyhora
6 lat temu
Walczyłem o przekształcenie NSZZ "Solidarność" w profesjonalny związek zawodowy, na wzór związków na Zachodzie. Związek, który jest silny siłą swoich prawników, który jest partnerem w negocjacjach z rządem w sprawie płac i różnych spraw pracowniczych. Chciałem wyprowadzić Związek "S" z zakładów pracy, aby w żaden sposób nie był zależny od pracodawcy. Chciałem instytucji Ombudsmana – niezależny urzędnik, do którego można się odwoływać w sprawie naruszenia praw i wolności jednostki po wyczerpaniu samodzielnych możliwości prawnych. Solidarność strukturę przejęła po PZPR i CRZZ. Komisja Krajowa to Komitet Centralny PZPR. Śniadek i Duda to pierwsi sekretarze. Członkami organizacji zakładowych "S" są głównie emeryci, którzy zostali tam głównie dla wycieczek. To koniec pięknej idei!!!
sniady
6 lat temu
Kacperek z dudą leżą na plaży koło mola w Kołobrzegu.
zuzia
6 lat temu
Odczepcie się od grubych misiów , mają swój miodek i na pewno nie będą zajmować się jakimiś trutniami na dole
...
Następna strona