Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Stanisław Kogut stawił się w prokuraturze

Stanisław Kogut stawił się w prokuraturze

Stanisław Kogut stawił się w prokuraturze. Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER
Stanisław Kogut stawił się w prokuraturze.

Senator przyjechał w piątek do katowickiej prokuratury, by złożyć wyjaśnienia w śledztwie dotyczącym korupcji. Prokuratorzy mówią jednak, że dopóki nie dotrą do nich dokumenty świadczące o zrzeczeniu się immunitetu, nie mogą senatora wysłuchać.

- Taka wizyta dzisiaj jest bezprzedmiotowa, do prokuratury nie dotarły bowiem dotąd żadne dokumenty z Senatu dotyczące jego immunitetu, a bez nich nie możemy przeprowadzić żadnych czynności z udziałem senatora. O tym, że zrzekł się immunitetu, wiemy póki co tylko z mediów - poinformował w piątek, jeszcze prok. Ireneusz Kunert z Prokuratury Regionalnej w Katowicach, cytowany przez PAP.

 

Jednak według adwokata senatora Koguta nie jest to przeszkodą w złożeniu wyjaśnień przez parlamentarzystę. Jak zapewnił, senator może złożyć zeznania, ale nie może być tymczasowo aresztowany.

Prokuratura chce postawić senatorowi zarzut korupcji. Stanisław Kogut zapewnia, że jest niewinny. Sam zrzekł się immunitetu, co podkreślił dziennikarzom w trakcie wizyty w katowickiej prokuraturze. Ani Kogut, ani jego przedstawiciele nie chcieli jednak odpowiedzieć wprost na pytanie, czy prokuratura wysłuchała senatora. Zapewniali, że działają transparentnie i według nich mieli prawo złożyć w piątek wyjaśnienia.

Jak informowało CBA we wtorek, na terenie województwa małopolskiego zatrzymany został Grzegorz K. wiceprezes zarządu fundacji, w Krakowie Marcin F. prezes zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe i biznesmen Grzegorz F.

W Warszawie natomiast w ręce funkcjonariuszy wpadł członek zarządu Echo Investments Mikołaj M. oraz założyciel Griffin Real Estate Przemysław Krych - o czym informowaliśmy w money.pl.

CBA prowadziło od ponad roku sprawę operacyjną. Śledztwo prowadzone jest w sprawie podejmowania się w okresie listopad 2015 - grudzień 2016 roku pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tych funkcji.

Czytaj także
Polecane galerie
erg
2017-12-23 01:27
Pieją kury , pieją , nie majom koguta . Na resztę smuta.
...
2017-12-22 22:38
No, zobaczymy jak kogut zapieje, gdy prokurator postawi takiemu niezaprzeczalne zarzuty.
Egonia
2017-12-22 16:10
R
Pokaż wszystkie komentarze (12)