Notowania

Stanisław Kogut stawił się w prokuraturze

Senator przyjechał w piątek do katowickiej prokuratury, by złożyć wyjaśnienia w śledztwie dotyczącym korupcji. Prokuratorzy mówią jednak, że dopóki nie dotrą do nich dokumenty świadczące o zrzeczeniu się immunitetu, nie mogą senatora wysłuchać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
Stanisław Kogut stawił się w prokuraturze.

- Taka wizyta dzisiaj jest bezprzedmiotowa, do prokuratury nie dotarły bowiem dotąd żadne dokumenty z Senatu dotyczące jego immunitetu, a bez nich nie możemy przeprowadzić żadnych czynności z udziałem senatora. O tym, że zrzekł się immunitetu, wiemy póki co tylko z mediów - poinformował w piątek, jeszcze prok. Ireneusz Kunert z Prokuratury Regionalnej w Katowicach, cytowany przez PAP.

Jednak według adwokata senatora Koguta nie jest to przeszkodą w złożeniu wyjaśnień przez parlamentarzystę. Jak zapewnił, senator może złożyć zeznania, ale nie może być tymczasowo aresztowany.

Prokuratura chce postawić senatorowi zarzut korupcji. Stanisław Kogut zapewnia, że jest niewinny. Sam zrzekł się immunitetu, co podkreślił dziennikarzom w trakcie wizyty w katowickiej prokuraturze. Ani Kogut, ani jego przedstawiciele nie chcieli jednak odpowiedzieć wprost na pytanie, czy prokuratura wysłuchała senatora. Zapewniali, że działają transparentnie i według nich mieli prawo złożyć w piątek wyjaśnienia.

Jak informowało CBA we wtorek, na terenie województwa małopolskiego zatrzymany został Grzegorz K. wiceprezes zarządu fundacji, w Krakowie Marcin F. prezes zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe i biznesmen Grzegorz F.

W Warszawie natomiast w ręce funkcjonariuszy wpadł członek zarządu Echo Investments Mikołaj M. oraz założyciel Griffin Real Estate Przemysław Krych - o czym informowaliśmy w money.pl.

CBA prowadziło od ponad roku sprawę operacyjną. Śledztwo prowadzone jest w sprawie podejmowania się w okresie listopad 2015 - grudzień 2016 roku pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tych funkcji.

Tagi: stanisław kogut, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-12-2017

ZojaTo wszystko granie pisu pod publiczkę. ten Kogut,to po to aby mieć równowagę ,że wszystkich aresztują, swoich też. Musieli znaleźć kozła ofiarnego i … Czytaj całość

22-12-2017

anagdyby gość był z PO , to już dawno nie miał by immunitetu i siedział w areszcie od 4 rano skuty kajdankami przez okres świąteczny i noworoczny tak dla … Czytaj całość

22-12-2017

microszkopPiS teraz urządzi opozycji 1:27! Jeden Kogut do pierdla a za nim 27 opozycjonistów !

Rozwiń komentarze (13)