Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stanisław Kogut stawił się w prokuraturze

13
Podziel się:

Senator przyjechał w piątek do katowickiej prokuratury, by złożyć wyjaśnienia w śledztwie dotyczącym korupcji. Prokuratorzy mówią jednak, że dopóki nie dotrą do nich dokumenty świadczące o zrzeczeniu się immunitetu, nie mogą senatora wysłuchać.

Stanisław Kogut stawił się w prokuraturze.
Stanisław Kogut stawił się w prokuraturze. (Andrzej Hulimka/REPORTER)
bELoPkAB

- Taka wizyta dzisiaj jest bezprzedmiotowa, do prokuratury nie dotarły bowiem dotąd żadne dokumenty z Senatu dotyczące jego immunitetu, a bez nich nie możemy przeprowadzić żadnych czynności z udziałem senatora. O tym, że zrzekł się immunitetu, wiemy póki co tylko z mediów - poinformował w piątek, jeszcze prok. Ireneusz Kunert z Prokuratury Regionalnej w Katowicach, cytowany przez PAP.

Jednak według adwokata senatora Koguta nie jest to przeszkodą w złożeniu wyjaśnień przez parlamentarzystę. Jak zapewnił, senator może złożyć zeznania, ale nie może być tymczasowo aresztowany.

bELoPkAD

Prokuratura chce postawić senatorowi zarzut korupcji. Stanisław Kogut zapewnia, że jest niewinny. Sam zrzekł się immunitetu, co podkreślił dziennikarzom w trakcie wizyty w katowickiej prokuraturze. Ani Kogut, ani jego przedstawiciele nie chcieli jednak odpowiedzieć wprost na pytanie, czy prokuratura wysłuchała senatora. Zapewniali, że działają transparentnie i według nich mieli prawo złożyć w piątek wyjaśnienia.

Jak informowało CBA we wtorek, na terenie województwa małopolskiego zatrzymany został Grzegorz K. wiceprezes zarządu fundacji, w Krakowie Marcin F. prezes zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe i biznesmen Grzegorz F.

W Warszawie natomiast w ręce funkcjonariuszy wpadł członek zarządu Echo Investments Mikołaj M. oraz założyciel Griffin Real Estate Przemysław Krych - o czym informowaliśmy w money.pl.

CBA prowadziło od ponad roku sprawę operacyjną. Śledztwo prowadzone jest w sprawie podejmowania się w okresie listopad 2015 - grudzień 2016 roku pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne w związku z pełnieniem tych funkcji.

bELoPkBe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(13)
artykuł z wyp...
2 lata temu
czy z opóźnieniem ? Dzisiaj jest czwartek, a napisali, że gość stawił się w piątek. News z tygodniowym poślizgiem, czy z 1 - dniowym wyprzedzeniem ?
erg
4 lata temu
Pieją kury , pieją , nie majom koguta . Na resztę smuta.
...
4 lata temu
No, zobaczymy jak kogut zapieje, gdy prokurator postawi takiemu niezaprzeczalne zarzuty.
bELoPkBf
Egonia
4 lata temu
R
abingades
4 lata temu
to co wychodzi to dla naiwnych....najwieksze przekrety malo kiedy ujrza swiatlo dzienne