Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SUV od Skody. Czesi wydadzą ponad miliard na produkcję nowego auta

0
Podziel się:

Skoda do 2018 roku zamierza wydać równowartość 1,15 mld zł na rozbudowę fabryki w Kvasinach przygotowując się w ten sposób do rozszerzenia gamy modeli o samochody z segmentu SUV - informuje czeska firma.

SUV od Skody. Czesi wydadzą ponad miliard na produkcję nowego auta
(Szymon Jasina/ moto.wp.pl)

By móc realizować zamówienia na nowe samochody SUV, Skoda musi rozbudować zakład produkcyjny. W fabrykę w Kvasinach zainwestowane zostanie ponad 1,15 mld zł.

Dzięki tej inwestycji powstanie kolejne 2000 miejsc pracy. Wydajność zakładu będzie stopniowo zwiększana do 280 000 samochodów rocznie. W Kvasinach znajduje się jedna z trzech fabryk Skody w Republice Czeskiej. Pracuje tam obecnie ponad 5000 osób, co czyni Skodę jednym z największych pracodawców w regionie kraju hradeckiego.

W Kvasinach Skoda już zainwestowała duże pieniądze przygotowując się do produkcji najnowszej Skody Superb. Nowy dział nadwozi sam w sobie pochłonął 1,7 mld koron czeskich, czyli równowartość około 227 mln zł. Pieniądze zainwestowano w technologie, montaż i logistykę.

Czesi na targach motoryzacyjnych w Genewie w marcu zaprezentowali swoje nowe dzieło Skodę VisionS, które niedawno oficjalnie nazwano Kodiaq.

"Po bardzo udanej i popularnej ŠKODZIE Yeti, VisionS sięga o poziom wyżej – mając 4,7 m długości, 1,91 m szerokości i 1,68 m wysokości oddaje do dyspozycji aż 3 rzędy siedzeń z 6. miejscami, a także tradycyjnie już przestronne wnętrze" - czytamy na stronie producenta.

skoda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)