Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Światowy kryzys pogorszył nastroje członków Fed. Wcześniej częściej się śmiali

0
Podziel się

Z czego się śmieją członkowie Fedu? Najczęściej z siebie i swojej nadwrażliwości na konsekwencje komunikatów oraz własnej niepewności co do gospodarki.

Ben Bernanke, od 2006 do stycznia 2014 roku był <br> przewodniczącym FED
Ben Bernanke, od 2006 do stycznia 2014 roku był <br> przewodniczącym FED (UPI Photo/eyevine/EAST NEWS)
bDYNvlVN

Członkowie Fed śmiali się coraz częściej od 2000 roku aż do kryzysu pod koniec 2007 roku - pokazuje analiza transkrypcji ze spotkań Fedu w latach 1990-2009 przeprowadzona przez amerykański miesięcznik "The Atlantic".

Częstotliwość śmiechu pojawiającego się w transkrypcjach zaczęła gwałtownie spadać pod koniec 2007 roku, kiedy wybuchł kryzys na rynku mieszkaniowym.

"The Atlantic" przygotował wykres, pokazujący czyje komentarze najczęściej wywoływały śmiech. Z analizy wynika, że żarty Alana Greenspana, prezesa Fed w latach 1987-2006 wywołały śmiech wśród innych członków banku centralnego aż 559 razy. W ten sposób Greenspan stał się rekordzistą. Jego następca Ben Bernanke wywołał rozbawienie na posiedzeniach Rezerwy Federalnej 300 razy, co jest imponującą liczbą - biorąc pod uwagę znacznie krótszy czas urzędowania (od 2006 do 2014).

bDYNvlVP

Najprawdopodobniej jednak ich świetny rezultat jest wynikiem tego, że jako prezesi Fedu, wypowiadali się najczęściej. Poza tym inni członkowie mogli śmiać się z żartów przewodniczących z poczucia obowiązku - sugeruje "The Atlantic".

Dlatego The Atlantic prześledził stosunek liczby wypowiedzi wywołujących śmiech do liczby wypowiedzi w ogóle. Najlepsi okazali się członkowie Fed John Moore i Barbara Driggins, którzy rozbawiali kolegów za każdym razem kiedy się wypowiadali. Na przeciwnym biegunie znajduje się Silas Keehn, który zażartował tylko raz na 235 wypowiedzi.

Z czego się śmieją członkowie Fedu? Najczęściej z siebie i swojej nadwrażliwości na konsekwencje komunikatów oraz własnej niepewności co do gospodarki.

Czytaj więcej w Money.pl
Dolar szkodzi Wall Street. Bije w wyniki Umocnienie się amerykańskiej waluty wpłynie negatywnie na wyniki spółek.
Pierwszy kwartał słaby dla spółek z Wall Street Inwestorzy wolą sprzedawać akcje. W centrum uwagi Fed i dolar.
bDYNvlWq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)