Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

To oni trzęsą światowym biznesem. "Internetowi" przedsiębiorcy na liście 100 najbardziej wpływowych

0
Podziel się:

Amerykański tygodnik "Time" po raz kolejny opublikował Listę 100 najbardziej wpływowych ludzi. Znalazło się na niej miejsce dla 12 przedstawicieli biznesu. To znacząco mniej niż np. przedstawicieli świata kultury, przede wszystkim aktorów.

Satya Nadella, dyrektor generalny microsoftu
Satya Nadella, dyrektor generalny microsoftu (Wikimedia Commons (CC 3.0))

Od kilku lat lista najbardziej wpływowych mieszkańców naszej planety układana jest w podziale na kilka kategorii: Pionierzy, Artyści, Liderzy, Ikony oraz Tytani. Zdaniem redakcji ostatni rok nie przyniósł wystarczająco wielu istotnych czy nawet przełomowych wydarzeń w biznesie. To także znak czasów, w których opinię publiczną kształtują opinie, nawet te niemądre, gwiazd i gwiazdeczek. Ci, którym powiodło się na polu biznesowym, częściej niż na piedestale znajdują się pod medialnym pręgierzem za sprawą nierównomiernej dystrybucji bogactwa. Znakiem czasów jest także fakt, że większość wyróżnionych prowadzi biznes online.

W kategorii "Pionierzy" znalazła się tylko dwójka przedsiębiorców. To Bhavish Aggarwal, 32-letni obywatel Indii, który współzakładał Ola Cabs – aplikację przewozową, która kontroluje 60 proc. indyjskiego rynku. Dla przypomnienia, w tym kraju mieszka ponad 1,3 mld ludzi. Drugą z osób jest 28-latka z USA. To Whitney Wolfe Herd, współzałożycielka aplikacji randkowej Tinder. Niedawno, już sama stworzyła jego nieco ulepszoną wersję – Bumble.

Zobacz także: Zobacz też nasz program "Money. To się liczy":

Z kolei "Liderami" zostali uznani: Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu oraz Kenneth C. Frazier zajmujący stanowisko prezesa giganta farmaceutycznego Merck & Co (w ubiegłym roku firma odnotowała sprzedaż wartą ponad 40 mld dol. – red.).

Tylko jedna "Ikona" i wielu "Tytanów"

Na tytuł "Ikony" zasłużył tylko jeden człowiek związany z biznesem. To sygnalista Christopher Wylie, od którego rewelacji zaczęła się afera Cambridge Analytica.

Siedmiu przedsiębiorców znalazło się w kategorii "Tytani". To Jeff Bezos i Musk, których nazwiska jednoznacznie kojarzą się z ich biznesami. Dziennikarze tygodnika "Times" za godnych dostrzeżenia uznali również Cindy Holland, wiceprezes Netlifksa, Masayoshiego Sona, prezesa Sofbanku, Pony'ego Ma, prezesa Tencent oraz Adama Neumanna, który kieruje WeWork. Za przedsiębiorcy można uznać także restauratora José Andrésa, który także pojawił się w kategorii "Tytani".

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)