Notowania

wiadomości
19.06.2016 09:54

To się liczy: Jak oszczędzać? Najlepszy jest system sześciu słoików

W programie "To się liczy" Adriana Kokłowska, analityk TotalMoney.pl wyjaśnia jak oszczędzać efektywnie. Według ekspertki jednym z najlepszych sposobów na nauczenie się oszczędności jest używanie "systemu sześciu słoików". Na czym polega i jak go wdrożyć?

Podziel się
Dodaj komentarz
(401(K) 2012/flickr)

W programie "To się liczy" Adriana Kokłowska, analityk TotalMoney.pl, wyjaśnia, jak oszczędzać efektywnie. Według ekspertki jednym z najlepszych sposobów na nauczenie się oszczędności jest "system sześciu słoików". Na czym polega i jak go wdrożyć?

Kluczem do sukcesu jest umiejętne rozplanowanie naszych dochodów i regularne ich odkładanie. T. Harv Eker, amerykański mówca i autor książek motywacyjnych, m.in. "Od zera do milionera w dwa i pół roku" czy "Bogaty albo biedny... po prostu różni mentalnie", zaproponował system podzielenia swojej pensji z przeznaczeniem na sześć różnych celów.

Pierwszy słoik (czy w naszych czasach bardziej: konto) to pieniądze "na życie" i opłaty stałe. Drugi to przyjemności. Trzeci - edukacja. Czwarty - pieniądze na innych (np. prezenty, cele charytatywne). Piąty - inwestycje (oszczędności). Szósty - nieprzewidziane wydatki.

Tagi: wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2016

fdsfsPaniusiu, żeby oszczędzać, trzeba mieć na czym. Ludzie nie mają na najpotrzebniejsze potrzeby, bywa że leków nie wykupują bo ich nie stać! I nie mówię … Czytaj całość

19-06-2016

EdwardPierdu, pierdu laleczko a prawda jest taka że moja mama po 40 latach pracy ma taką emerytturę że gdyby nie moje rodzeństwo i Ja to umarłaby z głodu. W … Czytaj całość

19-06-2016

hujogromzarabiam 2200 czynsz opłaty samochód paliwo -1800 400 zł na jedzenie w dype se wsadź ten słoik

Rozwiń komentarze (136)