Notowania

Trwa ustalanie, po co Orlen zamówił 76 tys. butelek wina za prawie pół miliona złotych

Kontrola wykazała, że Orlen zamówił 76 tys. butelek wina. Po dwóch latach od zamówienia w magazynach zostało ich zaledwie 16 tys.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)

Audytorzy przeprowadzający kontrole w Orlenie doszukali się zamówienia na 76 tys. butelek wina. Istniały one jednak tylko na papierze, bo w magazynach zachowało się ich zaledwie 16 tys. "Super Express" zastanawia się, kto zamawiał takie ilości i co stało się z 60 tys. butelek trunków z Włoch, Hiszpanii i Francji.

Łącznie za alkohol spółka zapłaciła prawie pół miliona złotych.

Nie można wykluczyć, że brakujące butelki zostały sprzedane przez spółkę Srebrna Catering, która należy do Orlenu. Dotychczas oferowała ona m.in. import win. "SE" ustalił, że już się tym nie zajmuje.

Orlen stawia na stacjach ładowarki. "To pilotaż, nie inwestycja, na której będziemy zarabiać"

Rzecznik Orlenu Joanna Zakrzewska zapewniła, że w spółce trwają czynności sprawdzające, których zadaniem jest ustalenie, w jakim celu była prowadzona działalność związana z zakupami win i ich dystrybucja na tak duża skalę.

Ostatnie dostawy alkoholu dotarły do magazynów w 2016 r. Odkąd Daniel Obajtek objął stery Orlenu, znajduje w spółce dziwne sprawy pozostawione po poprzednikach – konkluduje "SE".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: orlen, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-10-2018

Z pewnościąto mógł być jedynie.......... Bolek.

01-10-2018

DanutaBolek!!! Ty nie masz umiaru!!!! Ochleju jeden!!

01-10-2018

RealistaOdkąd Daniel Obajtek objął stery Orlenu, znajduje w spółce dziwne sprawy pozostawione po poprzednikach – konkluduje "SE". Czyli stajni Augiasza … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (180)