Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Volkswagen prześcignął Toyotę w sprzedaży. Nie przeszkodziła mu nawet afera spalinowa

Toyota utraciła pierwsze miejsce na liście najczęściej wybieranych firm przemysłu samochodowego na rzecz Volkswagena. Niemieckiemu koncernowi udało się wyprzedzić Japończyków mimo kontrowersji związanych z aferą spalinową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP Photo/Michel Euler)

Japoński producent poinformował w poniedziałek, że sprzedał w 2016 roku 10,175 mln samochodów, a niemiecki koncern 10,31 mln. Dla VW to wzrost o 3,8 proc. rok do roku. Dla Toyoty - zaledwie 0,2 proc.

Associated Press zwraca uwagę, że warto jeszcze poczekać na wyniki trzeciego co do wielkości gracza - General Motors, który poda wyniki sprzedaży w przyszłym tygodniu. I jeśli okażą się one słabsze niż wyniki Volkswagena, niemiecki koncern po raz pierwszy będzie numerem jeden w skali światowej.

Volkswagen osiągnął swój wynik mimo skandalu z oszukiwaniem przy pomiarach emisji spalin. Agencja AP odnotowuje, że w dobre wyniki nakręciła VW sprzedaż w Chinach.

W 2015 roku Toyota sprzedała 10,15 mln pojazdów, Volkswagen 9,93 mln, a General Motors 9,8 mln.

Tagi: volkswagen, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-01-2017

JacaAfera spalinowa to ściema.Komus zależało żeby VW dostał baty.i co? I nic! Najlepiej się sprzedał a my i tak wiemy że każdy koncern oszukuje w sprawie … Czytaj całość

30-01-2017

mGdyby Toyota miała lepszych stylistów, którzy bardziej by się przyłożyli do wyglądu modeli samochodów Toyoty, sprzedaż nieporównywalnie byłaby … Czytaj całość

30-01-2017

hkbo propagande maja jak gebels

Rozwiń komentarze (12)