Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Volkswagen prześcignął Toyotę w sprzedaży. Nie przeszkodziła mu nawet afera spalinowa

Volkswagen prześcignął Toyotę w sprzedaży. Nie przeszkodziła mu nawet afera spalinowa

Fot. AP Photo/Michel Euler

Toyota utraciła pierwsze miejsce na liście najczęściej wybieranych firm przemysłu samochodowego na rzecz Volkswagena. Niemieckiemu koncernowi udało się wyprzedzić Japończyków mimo kontrowersji związanych z aferą spalinową.

Japoński producent poinformował w poniedziałek, że sprzedał w 2016 roku 10,175 mln samochodów, a niemiecki koncern 10,31 mln. Dla VW to wzrost o 3,8 proc. rok do roku. Dla Toyoty - zaledwie 0,2 proc.

Associated Press zwraca uwagę, że warto jeszcze poczekać na wyniki trzeciego co do wielkości gracza - General Motors, który poda wyniki sprzedaży w przyszłym tygodniu. I jeśli okażą się one słabsze niż wyniki Volkswagena, niemiecki koncern po raz pierwszy będzie numerem jeden w skali światowej.

Volkswagen osiągnął swój wynik mimo skandalu z oszukiwaniem przy pomiarach emisji spalin. Agencja AP odnotowuje, że w dobre wyniki nakręciła VW sprzedaż w Chinach.

W 2015 roku Toyota sprzedała 10,15 mln pojazdów, Volkswagen 9,93 mln, a General Motors 9,8 mln.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
12345
2017-05-05 22:02
vw ma więcej marek w portfolio, to i większą sprzedaż w końcu, proste. stosunkowo więcej toyot na świecie niż vw
kala
2017-02-07 12:05
toyota nie musi być liderem sprzedaży,żeby być najlepszą marką, zwłaszcza dla użytkowników ;) widzę na co dzień jak dobre robią auta, ile jest ich na ulicach itd. mam swoją yaris, która do miasta jest idealna. i nie dzieje się z nią nic. oczywiście ma opiekę dobrego serwisu przy salonie toyoty na czerniakowskiej, ale poza tym nie muszę nic z nią robić. a spełnia moje oczekiwania w 100%,, nawet jeśli chodzi o spalanie, biorąc pod uwagę warszawskie korki.
Stan
2017-01-30 22:59
Mama Seata z grupy VW, ten samochód to gniot techniczny do napraw a wykończenie to sam plastik, nigdy więcej nie kupie tego syfu. Sami niech tym jeżdżą.
Pokaż wszystkie komentarze (12)