Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
17.08.2015 15:00

Władze Chin kontrolują miejsca pracy. Zbyt wiele wypadków śmiertelnych

W dyrektywie resortu przemysłu zażądano wnikliwych inspekcji czynników ryzyka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xie zhengyi/Imaginechina/NYWWP)

W dyrektywie resortu przemysłu wskazano na dużą częstotliwość wypadków z ofiarami śmiertelnymi i zażądano wnikliwych inspekcji czynników ryzyka. Zarządzono ogólnokrajową kontrolę bezpieczeństwa w miejscach pracy.

W środę doszło do serii potężnych eksplozji i pożaru w strefie przemysłowej w mieście Tiencin (Tianjin), w obiekcie, w którym przechowywane były toksyczne chemikalia i gazy.

Według najnowszych danych zginęło co najmniej 114 osób, kilkaset zostało rannych, 70 uznano za zaginione. Był to jeden z najtragiczniejszych wypadków przemysłowych w Chinach w ostatnich latach.

Premier Li Keqiang podkreślił, że trzeba wnikliwie zbadać to, co tam zaszło i pociągnąć winnych do odpowiedzialności.

- Musimy dać odpowiedź rodzinom ofiar, odpowiedź wszystkim mieszkańcom Tiencin, odpowiedź całemu narodowi chińskiemu i odpowiedź historii - cytują chińskie media słowa szefa rządu.

W Tiencin około 100 osób, których mieszkania zostały zniszczone przez eksplozje, zebrało się w poniedziałek, by zażądać od władz odszkodowań.

Niesiono transparenty z żądaniem, by rząd zapłacił za zniszczone domy. Pojawił się też transparent z napisem "Dzieci pytają: jak mamy dorastać zdrowo?".

Tagi: chiny, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz