Notowania

Właściciel Biedronki rusza z zakupami przez Internet. Jeszcze nie w Polsce

Grupa Jeronimo Martins, właściciel sieci sklepów Biedronka zapowiedziała, że uruchomi sprzedaż produktów przez Internet. Na rozwiązanie w Polsce trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Na razie rusza z inwestycją w czterech miastach w Portugalii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(M. Lasyk/Reporter)
Wszystkie spółki Grupy Jeronimo Martins zaliczyły w 2017 roku wzrost

Całkowicie online, bez wychodzenia z domu będzie można nabyć produkty spożywcze z sieci Pingo Doce, na której rozwój stawia obecnie Jeronimo Martins, właściciel Biedronki. Możliwy będzie także zakup kosmetyków i lekarstw bez recepty z punktów Bem Estar - podaje PAP. Oprócz tego w internetowym sklepie można kupić nie tylko jedzenie, ale również wina, zabawki czy produkty dietetyczne.

Jak zaznacza Jeronimo Martins, projekt znajduje się obecnie w fazie testów. Sprzedaż uruchomiono za pośrednictwem platformy Mercadao.pt.

Zobacz: * *Sprytni Polacy omijają zakaz handlu w niedziele. Jarosław Gowin: "może trzeba wprowadzić korekty"

Z supermarketów Pingo Doce będzie można zamówić produkty od poniedziałku do niedzieli, na terenie Portugalii - w Lizbonie, Porto, Sintrze oraz Matosinhos. Właściciel Biedronki zapowiada, że od wakacji działalność e-commerce rozszerzy także o Algarve - region który jest popularnym kierunkiem turystycznym.

Przez Internet do wakacji ma być dostępnych już ponad 6 tys. produktów.

Jeronimo Martins na pytanie, czy planuje rozszerzyć swoją działalność zakupów online również na Polskę, odpowiedziało, że "na razie nie ma takich planów". Tym samym klienci Biedronki będą musieli jeszcze trochę poczekać na możliwość zamawiania produktów online prosto ze sklepu. Na razie taką opcję ma w swoich usługach Szopi.pl, która dostarcza produkty również z kilku sieci: nie tylko Biedronki, ale i Lidla czy Tesco.

W Polsce sieć sklepów Biedronka to już ponad 2,8 tys. placówek. W tym roku ma przybyć kolejnych ok. 70.

Skonsolidowana sprzedaż Jeronimo Martins wyniosła w zeszłym roku 16,3 mld euro, co stanowiło wzrost w sumie o 11,3 proc. Natomiast zysk Biedronki wzrósł o 13,8 proc. - do poziomu 805 mln euro.

Tagi: e-commerce, handel, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-04-2018

roman000nie kupuje w biedronie , kupuje u naszych polskich sklepikarzy .

04-04-2018

kkNiech zaczną podatki normalnie płacić a nie kombinacje .Obok starej budują nową ,no niby nowy obiekt i znowu 10 lat bonus w podatkach będzie

05-04-2018

hehWszystkie spółki Grupy Jeronimo odnotowały w 2017 roku wzrost. Nic dziwnego , państwo polskie wpompowuje w rynek poprzez program 500+ , 23 miliardy zł … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)