Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kołodziej
Agata Kołodziej
|

Amerykanie palą buty New Balance w proteście przeciw Trumpowi

388
Podziel się:

„Dzięki zwycięstwu Trumpa, pewne sprawy pójdą we właściwym kierunku” – powiedział w „The Wall Street Journal” przedstawiciel amerykańskiej sportowej marki New Balance. To wywołało falę oburzenia wśród przeciwników prezydenta elekta, którzy w proteście zaczęli palić swoje kultowe buty.

Amerykanie palą buty New Balance w proteście przeciw Trumpowi
(pixabay/ CC0 Public Domain)

"Dzięki zwycięstwu Trumpa, pewne sprawy pójdą we właściwym kierunku" – powiedział w „The Wall Street Journal” przedstawiciel amerykańskiej sportowej marki New Balance. To wywołało falę oburzenia wśród przeciwników prezydenta elekta, którzy w proteście zaczęli palić swoje kultowe buty.

Choć wybory w USA wygrał Donald Trump dzięki zebraniu większej liczby głosów elektorskich, to na Hilary Clinton zagłosowało więcej Amerykanów. Od kilku dni rozczarowani wynikiem głośno protestują przeciw Trumpowi na amerykańskich ulicach. Teraz znaleźli sobie jeszcze jednego wroga – kultową markę sportową New Balance, produkującą przede wszystkim buty – informuje agencja Bloomberg.

Wszystko zaczęło się od słów rzecznika prasowego New Balance, który powiedział "The Wall Street Journal", że "dzięki zwycięstwu Trumpa, pewne sprawy pójdą we właściwym kierunku". Chodzi o to, że Trump przeciwny jest wielkim handlowym umowom takim jak TPP, które są korzystne dla wielkich międzynarodowych korporacji produkujących poza USA. Dzięki przeniesieniu produkcji na przykład do Azji, obniżają koszty. Tymczasem New Balance jest jedyną dużą sportową marką, która produkuje wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

New Balance próbowała interweniować u Baracka Obamy w tej sprawie, ale jego administracja „była na to głucha”, jak twierdzi rzecznik New Balance. Stosunek Donalda Trumpa do międzynarodowych umów o wolnym handlu to dla firmy szansa, dlatego jawnie poparła prezydenta elekta.

To jednak nie spodobało się wielu Amerykanom, którzy popierali Hilary Clinton, więc w proteście zaczęli publicznie niszczyć swoje New Balance'y. Jedni wyrzucają je do kosza, inny ostentacyjnie je palą, a zdjęcia z tego osobliwego protestu pokazują na portalach społecznościowych.

Yo @newbalance @NewBalanceUSA heard you guys endorsed donald trump. So consider this the last pair i ever cop. ???? pic.twitter.com/d7cM3PgTw4

-- feal (@fealmusic) 10 listopada 2016

@SoleCollector @newbalance good to know. I made a little bonfire tonight :) pic.twitter.com/yOdCTbQgac

-- skreetware (@milftears) 10 listopada 2016

Firma New Balance twierdzi, że jest niesłusznie oczerniana. Podkreśla jednocześnie, że chce wspierać tworzenie miejsc pracy w sektorze produkcyjnym w USA.

New Balance produkuje rocznie 4 mln par butów w pięciu fabrykach w Massachusetts i Maine.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(388)
Arno
6 lat temu
Na pewno jest większe prawdopodobieństwo że te wszystkie amerykańskie marki za Trumpa będą rzeczywiście MADE IN USA bo póki co to są szyte w tych samych miejcach co sieciowy czy lidl-owy szajs.
Ja
6 lat temu
Amerykanie mają za dużo kasy i im sie w dupach przewraca.
Paweł
6 lat temu
Niech autor artykułu weźmie do ręki jakieś buty NB, moje na języku mają napisane "made in Vietnam"
Antonio B
6 lat temu
Zamiast palić dobre buty można je było dać osobom potrzebujacym bezdomnym itd
qwerty
6 lat temu
Zamknąć Sorosa tego żydowskiego podżegacza
...
Następna strona