Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek w kopalni. Akcja ratunkowa utrudniona

0
Podziel się:

Po przeprowadzonej przez ekspertów analizie okazało się, że temperatura w wyrobisku, które mają przeczesać ratownicy jest zbyt wysoka - dochodzi do 38 stopni Celsjusza.

Wypadek w kopalni. Akcja ratunkowa utrudniona
(PAP/Andrzej Grygiel)
bESYsfVN

Kolejne utrudnienia na drodze do wznowienia poszukiwań 42-letniego górnika, który został pod ziemią po wybuchu metanu w kopalni Mysłowice-Wesoła.

Jak powiedział Grzegorz Standziak ze sztabu akcji, po przeprowadzonej przez ekspertów analizie okazało się, że temperatura w wyrobisku, które mają przeczesać ratownicy jest zbyt wysoka - dochodzi do 38 stopni Celsjusza. Dlatego konieczne będzie zamontowanie tam klimatyzatora, który obniży ją o kilka-kilkanaście stopni, dzięki czemu znacząco wydłuży się czas pracy ratowników. Grzegorz Standziak dodał jednocześnie, że zamontowane w wyrobisku urządzenie będzie samo w sobie dodatkowym utrudnieniem.

Zabudowa klimatyzatora i jego uruchomienie może potrwać kilka godzin. Wcześniej ratownicy musieli przerwać poszukiwania, ze względu na niebezpieczne stężenia gazów. Konieczna była budowa tamy przeciwwybuchowej. Jej stworzenie trwało ponad dobę.

bESYsfVP

42-letni górnik znajduje się ponad 660 metrów pod ziemią od poniedziałku. Wtedy właśnie w rejonie gdzie pracował doszło do wybuchu metanu. Jego 36-ciu kolegów udało się wydobyć na powierzchnię jeszcze tego samego dnia. Większość z nich trafiła do śląskich szpitali, stan czterech jest krytyczny.

Czytaj więcej w Money.pl

bESYsfWq
KOMENTARZE
(0)