Notowania

energetyka
21.08.2018 07:12

Za prąd zapłacimy tyle samo. Przez zakaz podwyżek

W 2019 r. rachunki na prąd nie ulegną większej zmianie. I to mimo wzrostu ceny surowców. Wszystko przez zbliżające się wybory.

Podziel się
Dodaj komentarz
Odbiorcy indywidualni nie mają się o co martwić?

Przez ostatnie 12 miesięcy cena węgla poszła w górę aż o 17 proc. Zwykle w tej sytuacji spółki energetycznewnioskowały w Urzędzie Regulacji Energetyki o podwyżki dla odbiorców indywidualnych – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”.

Tym razem jednak energetycy podwyżek nie planują. Nawet wobec rosnących w szybkim tempie cen praw do emisji CO2.

Wzrost cen energii spowoduje rozwój przydomowych instalacji

Odpowiedzią na taki stan rzeczy mogą być zbliżające się wybory samorządowe. Energa twierdzi, że żadnych zmian w cenach prądu wprowadzać nie ma zamiaru. Inny państwowy gigant, czyli PGE, twierdzi, że „obserwuje” rynek.

– Warto podkreślić, że ceny na rynku hurtowym nie przekładają się wprost na taryfę na rynku detalicznym, czyli taryfę G dedykowaną klientom indywidualnym – podkreśla w „DGP” Maciej Szczepaniuk, rzecznik PGE.

Podobnie odpowiada Enea. Firma twierdzi, że weryfikacja przyszłorocznych kwot dotyczących taryf G rozpocznie się dopiero jesienią.

Taryfa G-11 w tym roku wzrosła o 0,5 proc. W ubiegłym spadła o 4,6 proc. Inaczej ma się sprawa z klientami biznesowymi. Ci raportują, że ceny w kontraktach bywają nawet 30 proc. wyższe niż rok temu.

Część rozmówców „DGP” uważa, że zamrożone taryfy to po prostu kiełbasa wyborcza. Inni zaznaczają, że takie zaklinanie rzeczywistości skończy się jednym – i tak za to zapłacimy, ale w cenach usług i towarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energetyka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-08-2018

RED705I bardzo dobrze Kwoty wolnej od poborów niema , podatek od emerytur jest taki jak był PIS zobaczy na wyborach 10 % emerytów zamiast 70 % I PO … Czytaj całość

21-08-2018

Goł . Goł .?????!??!!!!A skąd prezesi wezmą pieniądze na milionowe premie ??????????! .

21-08-2018

BalcerowiczWszystko przez wybory. Niezła ściema tego brukowca. A platforma ściemia i wydaje miliony na kłamliwe bilboardy że wzrosła cena prądu. Ja cały czas … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (126)