Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Za prąd zapłacimy tyle samo. Przez zakaz podwyżek

126
Podziel się

W 2019 r. rachunki na prąd nie ulegną większej zmianie. I to mimo wzrostu ceny surowców. Wszystko przez zbliżające się wybory.

Odbiorcy indywidualni nie mają się o co martwić?
Odbiorcy indywidualni nie mają się o co martwić?
bEhBwvgB

Przez ostatnie 12 miesięcy cena węgla poszła w górę aż o 17 proc. Zwykle w tej sytuacji spółki energetycznewnioskowały w Urzędzie Regulacji Energetyki o podwyżki dla odbiorców indywidualnych – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”.

Tym razem jednak energetycy podwyżek nie planują. Nawet wobec rosnących w szybkim tempie cen praw do emisji CO2.

Zobacz także: Wzrost cen energii spowoduje rozwój przydomowych instalacji
bEhBwvgD

Odpowiedzią na taki stan rzeczy mogą być zbliżające się wybory samorządowe. Energa twierdzi, że żadnych zmian w cenach prądu wprowadzać nie ma zamiaru. Inny państwowy gigant, czyli PGE, twierdzi, że „obserwuje” rynek.

– Warto podkreślić, że ceny na rynku hurtowym nie przekładają się wprost na taryfę na rynku detalicznym, czyli taryfę G dedykowaną klientom indywidualnym – podkreśla w „DGP” Maciej Szczepaniuk, rzecznik PGE.

Podobnie odpowiada Enea. Firma twierdzi, że weryfikacja przyszłorocznych kwot dotyczących taryf G rozpocznie się dopiero jesienią.

bEhBwvgJ

Taryfa G-11 w tym roku wzrosła o 0,5 proc. W ubiegłym spadła o 4,6 proc. Inaczej ma się sprawa z klientami biznesowymi. Ci raportują, że ceny w kontraktach bywają nawet 30 proc. wyższe niż rok temu.

Część rozmówców „DGP” uważa, że zamrożone taryfy to po prostu kiełbasa wyborcza. Inni zaznaczają, że takie zaklinanie rzeczywistości skończy się jednym – i tak za to zapłacimy, ale w cenach usług i towarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhBwvhe
energetyka
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(126)
Jadwiga_Misia...
3 lata temu
PiS rządzi podobnie jak PO, czyli "a po wyborach to mogą nas cmoknąć w tyłek". Ja znam stare hasło "teraz paliwo może być po 5 zł". Nie chcę poznać hasła,"teraz prąd można sprzedawać po ile się chce". Nie chcę aby za kupowanie poparcia płacili Polacy w kolejnych podatkach. Chcę aby rząd PiS sam poszukał oszczędności w budżecie, aby zreorganizował rozbudowaną sferę urzędniczą, aby przestał tworzyć nowe spółki skarbu państwa, które kosztują nas sporo (koszty wynagrodzeń Zarządów i Rad Nadzorczych). Dlatego oddam głos na Lewicę.
zwykły człowi...
3 lata temu
Ha, ha, ha. Jako drobny przedsiębiorca właśnie dostałem ofertę na zakup prądu na rok 2019, cena +60% w stosunku do roku 2018. Miłego dnia :)
Poseydonn
3 lata temu
Podwyżek nie będzie... wprowadzą nową opłatę- Opłatę od utrzymania ceny na stabilnym poziomie.
bEhBwvhf
irma
3 lata temu
Jak PIS wygra to po wyborach sobie wszystko wyrównają z nawiązką. Zastanów się głupi Polaku na kogo chcesz głosować. Obiecanki-cacanki są bardzo nie bezpieczne.
Gorszy sort
3 lata temu
tylko nie napisali że dla przedsiebiorstw ceny poszły do góry więc liczmy się z wyższymi kosztami wszystkich produktów. Co z tego, że za prąd którego niewiele zużywam za średnio 60-70 zł /m-c zapłacę tyle samo jak ceny wszystkiego pójdą o 20% do góry. Rachunek i tak będzie wyższy. Trzeba zamydlić oczy półmózgim wyborcom żeby zagłosowali na jedyną słuszną partię, która mówi jak chcą a robi jak tylko dla niej najwygodniej. Tfuuu z takim zakłamaniem.
...
Następna strona