Notowania

gospodarka
12.07.2018 10:06

Ekolodzy negatywnie oceniają zamek w Stobnicy. „Przykład ogólnokrajowego problemu z ochroną przyrody”

Koalicja Ratujmy Rzeki (KRR) uważa, że środowisko naturalne w Polsce jest niszczone na wielką skalę. Przykładem ma być zamek w Puszczy Noteckiej. Wątpliwości ekologów budzą „usytuowanie, jakość oceny oddziaływania na środowisko i rzekomo mieszkaniowy cel inwestycji” – czytamy w przesłanym oświadczeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)
Zamek w Puszczy Noteckiej nie podoba się ekologom

Koalicja Ratujmy Rzeki (KRR) uważa, że środowisko naturalne w Polsce jest niszczone na wielką skalę. Przykładem ma być zamek w Puszczy Noteckiej. Wątpliwości ekologów budzą „usytuowanie, jakość oceny oddziaływania na środowisko i rzekomo mieszkaniowy cel inwestycji” – czytamy w oświadczeniu.

Od kilku dni tematem interesującym tysiące Polaków jest zamek budowany w Puszczy Noteckiej. Kontrowersyjnej inwestycji przygląda się już m.in. CBA, wojewoda i Ministerstwo Środowiska. Teraz w oficjalnym oświadczeniu wypowiedzieli się ekolodzy z KRR. Według nich „jesteśmy obecnie świadkami szeregu działań antyekologicznych i antyprzyrodniczych w skali kraju”. A sam zamek jest kroplą w morzu problemów.

„Niespotykana aktywność władz w tej sprawie budzi podejrzenie o próbę przykrycia dużo poważniejszych ogólnopolskich problemów środowiskowych”. Wśród nich wymieniają m.in. niszczenie Puszczy Białowieskiej, pozwalanie na wycinkę zieleni i drzew w miastach w całym kraju, czy realizowane częściowo plany regulowania Wisły i Odry.

Ekolodzy wzywają do reformy roli państwa w ochronie przyrody i żądają np. „natychmiastowego wzmocnienia kompetencji i finansów Państwowej i Wojewódzkich Inspekcji Ochrony Środowiska, niezależności Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska od wpływów politycznych, czy wprowadzenie rozwiązań i praktyk zapewniających prawdziwe, a nie iluzoryczne konsultacje społeczne planowanych inwestycji”.

Zobacz też: Zamek z Puszczy Noteckiej odsłania swoje tajemnice. Mamy nagranie z miejsca budowy

Zdaniem KRR zamek w Stobnicy jest dobrym przykładem do tego, żeby pokazać „praktyczne skutki wad obecnego systemu”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, zamek w puszczy noteckiej, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2018

gość z TrójmiastaWszystko to prawda! Zapraszam organizacje ekologiczne również nad Bałtyk. Hałda fosfogipsów, która leży nieopodal brzegu morza, truje mieszkańców od … Czytaj całość

12-07-2018

WAWnakazać rozebranie Obiektu !!!!!!!!! i dróg które zostały do niego wybudowane i tyle!

12-07-2018

Bania w ParyżuSzlachta jerozolimska dopiero pokaże jak ruszą zwroty mienia bez spadkowego. Czerwono-zieloni zbaranieją.

Rozwiń komentarze (14)