Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ekolodzy negatywnie oceniają zamek w Stobnicy. „Przykład ogólnokrajowego problemu z ochroną przyrody”

Ekolodzy negatywnie oceniają zamek w Stobnicy. „Przykład ogólnokrajowego problemu z ochroną przyrody”

Zamek w Puszczy Noteckiej nie podoba się ekologom Fot. WP
Zamek w Puszczy Noteckiej nie podoba się ekologom

Koalicja Ratujmy Rzeki (KRR) uważa, że środowisko naturalne w Polsce jest niszczone na wielką skalę. Przykładem ma być zamek w Puszczy Noteckiej. Wątpliwości ekologów budzą „usytuowanie, jakość oceny oddziaływania na środowisko i rzekomo mieszkaniowy cel inwestycji” – czytamy w oświadczeniu.

Od kilku dni tematem interesującym tysiące Polaków jest zamek budowany w Puszczy Noteckiej. Kontrowersyjnej inwestycji przygląda się już m.in. CBA, wojewoda i Ministerstwo Środowiska. Teraz w oficjalnym oświadczeniu wypowiedzieli się ekolodzy z KRR. Według nich „jesteśmy obecnie świadkami szeregu działań antyekologicznych i antyprzyrodniczych w skali kraju”. A sam zamek jest kroplą w morzu problemów.

„Niespotykana aktywność władz w tej sprawie budzi podejrzenie o próbę przykrycia dużo poważniejszych ogólnopolskich problemów środowiskowych”. Wśród nich wymieniają m.in. niszczenie Puszczy Białowieskiej, pozwalanie na wycinkę zieleni i drzew w miastach w całym kraju, czy realizowane częściowo plany regulowania Wisły i Odry.

Czytaj też: Wielki basen, kort i sala balowa wysoka na 12 metrów. Ujawniamy, jak ma wyglądać zamek w Stobnicy

Ekolodzy wzywają do reformy roli państwa w ochronie przyrody i żądają np. „natychmiastowego wzmocnienia kompetencji i finansów Państwowej i Wojewódzkich Inspekcji Ochrony Środowiska, niezależności Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska od wpływów politycznych, czy wprowadzenie rozwiązań i praktyk zapewniających prawdziwe, a nie iluzoryczne konsultacje społeczne planowanych inwestycji”.

Zobacz też: Zamek z Puszczy Noteckiej odsłania swoje tajemnice. Mamy nagranie z miejsca budowy


 

Zdaniem KRR zamek w Stobnicy jest dobrym przykładem do tego, żeby pokazać „praktyczne skutki wad obecnego systemu”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Henio
2018-08-25 19:09
Panowie ekolodzy, wejdźcie w kontakt z wojskiem, to oni w ramach treningu poderwą parę F-16 które wystrzelą kilka rakiet i potrzeba będzie kilku ciężarówek do wywożenia gruzu....
mlody 2018
2018-08-25 10:04
polscy ekolodzy zdrajcy panstwa polskiego sprzeadli sie sluzbo rosyjskim , kgb , gru , fsb , nazistowskim niemcom ss wlsnie mamy dowody i zdiecja zrobione w puszczy bialowieskie dostali Lapowe od sluzb rosyjskich w puszczy bialowieskie i nasistowskich nazistow ss kase dostali nasj polscy ekolodzy dostali sprzedawczyki polskie zdradzili panstwo polskie i polakow wszystkich , polacy chca postawic ich przed trybunalem stanu polskim wojskowym - tych zdrajcow polskich ekologoww ...
That's Fack Jack.
2018-08-10 11:09
GDZIE BYLI ZIELONI JAK TO ZACZYNALI BUDOWAĆ? ZIELONI TO SPRZEDAWCZYKI, LEWACY I PE...ŁY
Pokaż wszystkie komentarze (14)