Notowania

zatrudnienie w polsce
18.11.2015 08:17

Zatrudnienie w Polsce. GUS poda najnowsze dane

Informacje GUS powinny potwierdzić dobrą sytuację rynku pracy. Zdaniem analityków w gospodarce widać wzrost popytu na pracę, który przekłada się na większą liczbę zatrudnionych oraz na wyższe pensje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/Firma V)

Eksperci spodziewają się wzrostu płac i zatrudnienia. Ich prognozy mogą zweryfikować środowe dane Głównego Urzędu Statystycznego. Poznamy informacje z rynku pracy.

Analityk biura maklerskiego TMS, Bartosz Sawicki czeka na środowe dane z rynku pracy. Uważa, że dynamika wynagrodzeń powinna nieznacznie spowolnić. Utrzyma się za to dynamika zatrudnienia, która wynosi obecnie około 1 procent w ujęciu rocznym. To, zdaniem eksperta, oznacza, że wzrośnie fundusz płac, czyli wszystkie pieniądze wypłacane wszystkim pracownikom w Polsce.

Ekonomista PKO BP, Piotr Bujak podkreśla, że informacje GUS powinny potwierdzić dobrą sytuację rynku pracy. Jego zdaniem w gospodarce widać wzrost popytu na pracę, który przekłada się na większą liczbę zatrudnionych oraz na wyższe pensje. Dodaje, że uwzględniając spadające ceny, obserwujemy około pięcioprocentowy wzrost pensji.

GUS poda informację na temat zatrudnienia i wynagrodzenia o godzinie 14.
W czwartek poznamy jeszcze oczekiwane przez analityków i ekonomistów informacje z przemysłu i sektora handlowego.

Zobacz także: Co nam przeszkadza w pracy?

Tagi: zatrudnienie w polsce, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz