Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Pracownicy ZUS wywalczyli podwyżki. Dostaną 150 zł więcej

27
Podziel się:

150 zł brutto podwyżki płac z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r. dla wszystkich pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To decyzja prezes ZUS Gertruda Uścińska wraz ze związkami zawodowymi i zespołem negocjacyjnym, do której dotarła PAP.

Pracownicy ZUS wywalczyli podwyżki. Dostaną 150 zł więcej
(Jacek Dominski/REPORTER)

Będzie 150 zł brutto podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r. dla wszystkich pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Taką decyzję podjęła prezes ZUS Gertruda Uścińska wraz ze związkami zawodowymi i zespołem negocjacyjnym.

Porozumienie w tej sprawie nie kończy trwającego w ZUS sporu zbiorowego, ale jest wypełnieniem jednego z postulatów. Dodatkowo zdecydowano, ze kwota 3,6 mln zł zostanie przeznaczona na podwyżki w segmencie IT - wynika z informacji PAP.

Rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz pytany o porozumienie w tej sprawie powiedział, że spotkanie odbyło się na zaproszenie prezes Zakładu, która chciała jak najszybszego podziału środków wygospodarowanych w budżecie na zwiększenie wynagrodzeń pracownikom. - Profesor Uścińska chciała, by jeszcze w lipcu dostali oni podwyżkę wraz z wyrównaniem - powiedział.

- Przedstawiciele wszystkich związków zawodowych w ZUS przystali na projekt porozumienia płacowego zaproponowanego przez prof. Uścińską i i potwierdzili, że stanowi ono realizację pierwszego punktu ich żądań - powiedział Andrusiewicz.

Zobacz także: Waloryzacja emerytur w 2018 r. Ile dostaną seniorzy?

Zaraz po spotkaniu prezes wydała dyspozycję przeprowadzenia podwyżek do 31 lipca z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r.

Jak wielokrotnie pisaliśmy w money.pl, pracownicy ZUS domagali się podwyżek od kilku miesięcy. Grozili nawet strajkiem.

Związki od końca maja były w stanie sporu zbiorowego z pracodawcą. "W dniu 26 maja podczas spotkania pracodawcy z przedstawicielami zakładowych organizacji związkowych działających w ZUS nie osiągnięto porozumienia ws. ewentualnego podziału środków na wynagrodzenia pracowników" - głosiło stanowisko na stronie internetowej Związku Zawodowego Pracowników ZUS.

"Partnerzy społeczni zażądali bezwarunkowego podziału posiadanych przez pracodawcę środków i realizację ciążących na pracodawcy zobowiązań wynikających z zakładowego układu zbiorowego pracy (w zakresie corocznej podwyżki wynagrodzeń)" - napisali wówczas związkowcy.

wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(27)
sdfg7896
4 lata temu
Jak zwykle złodzieje dostali po 150 złotych podwyżki, a emerytom dali po 8 złotych!!!!!!!!!!!!!!!!!
ufo
4 lata temu
Chyba zabrali rencistom i emerytom bo skąd ta kasa - a darmozjadom w ZUS-e się należy - ktoś to kiedyś powiedział!!!!!!!!
krk
4 lata temu
Czyli te nieroby dostaną pieniądze za symulowanie pracy, a zapłacimy za to my wszyscy. Pamiętajcie, że 40% waszego wynagrodzenia jest marnotrawione na podatki.
Po
5 lata temu
Tyle samo dla emerytów . Daja sobie podwyżki a potem narzekają na niskie emerytury dla Polaków.
666
5 lata temu
A ile podwyżki dostaną emeryci ?
...
Następna strona