Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przedsiębiorczość
24.06.2020 15:47

Wsparcie dla tysięcy polskich firm. 1,7 miliarda zł od Agencji Rozwoju Przemysłu

Leasing operacyjny na korzystnych warunkach z dwunastomiesięczną karencją w spłacie i pożyczki obrotowe – to wszystko przygotowano dla przedsiębiorców w ramach wsparcia branży transportowej. Od 6 maja firmy mogą składać wnioski przez internet a ich rozpatrywanie będzie przeprowadzane w całości online.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Jednym z podstawowych narzędzi dedykowanych przedsiębiorcom jest leasing operacyjny z karencją w spłacie rat do 12 miesięcy a kwota leasingu może sięgać 5 milionów zł.

Artykuł powstał we współpracy z ImpactCEE

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przeznacza 1,7 miliarda zł na wspieranie przedsiębiorców. Cel? Przeciwdziałanie skutkom epidemii Covid-19. Transport jest jedną z tych branż, które najdotkliwiej odczuły wpływ koronawirusa na możliwość skutecznego prowadzenia działalności. Jest również jednym z filarów nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się gospodarki. Właśnie z myślą m.in. o transporcie, ARP S.A. przygotowała pakiet instrumentów, których zadaniem jest pomoc przedsiębiorcom.

Finansowe koło ratunkowe

Jednym z podstawowych narzędzi dedykowanych przedsiębiorcom jest leasing operacyjny z karencją w spłacie rat do 12 miesięcy a kwota leasingu może sięgać 5 milionów zł. Najważniejsze zmiany w procesie pozyskania funduszy to przede wszystkim odstąpienie od kryterium parametru progowego dopuszczalnej masy całkowitej wynoszącej 3,5 tony, ale z zachowaniem jego dostępności dla lekkich samochodów ciężarowych i dostawczych. Dzięki temu narzędzie leasingowe przygotowane w ramach Tarczy Antykryzysowej staje się dostępne dla dużo szerszej grupy przedsiębiorców, którzy użytkują lżejsze samochody.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przygotowała również pożyczkę obrotową, dzięki której możliwa będzie wypłata wynagrodzeń netto w firmach przez okres do 2 lat. Wynagrodzenia mają trafiać bezpośrednio na konta bankowe pracowników a wszystko to przy okresie karencji wydłużonym do 15 miesięcy. Przedsiębiorcy mogą również zdecydować się na pożyczkę, w ramach której istnieje możliwość finansowania deficytu w kapitale obrotowym. Minimalna kwota pożyczki to 800 tysięcy zł, maksymalna – 5 milionów zł. Okres finansowania może sięgać 6 lat a okres karencji zostanie wydłużony do 15 miesięcy.

Jak to zrobić?

Cały proces można przeprowadzić przez internet, bez wychodzenia z domu. Jest to możliwe dzięki ostatnim zapisom przyjętym w rekomendacjach rządu z tzw. Tarczy Antykryzysowej 2.0. Dają one możliwość zawierania i aneksowania umów w formie dokumentowej, a nie jak dotychczas, wyłącznie w formie pisemnej. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na pożyczkę lub leasing, mogą składać wniosek online za pomocą nowego, bezpiecznego i intuicyjnego systemu a cały proces składania dokumentów odbywa się z wykorzystaniem Profilu Zaufanego.

Wystarczy wprowadzić NIP lub Regon a dane zostaną automatycznie pobrane z bazy danych GUS. Gotowy, podpisany wniosek trafia do ARP S.A.

Reasumując, opisane powyżej zmiany w znacznym stopniu zwiększą dostępność leasingowego instrumentu wsparcia oferowanego przez Agencję w ramach Tarczy Antykryzysowej, zbliżając go optymalnie do oczekiwań środowiska i branży ale - co najważniejsze - zapewniając znacznie szerzej polskim przedsiębiorstwom możliwość poprawy płynności i budowania systematycznego powrotu do stabilności finansowej i równowagi – mówi Wojciech Miedziński, prezes ARP Leasing Sp. z o.o.

Na stronach internetowych Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., pod adresem www.arp-tarcza.pl znajdują się wszelkie informacje na temat narzędzi wsparcia oferowanych przedsiębiorcom.

Artykuł powstał we współpracy z ImpactCEE

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz