Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wsparcie dla tysięcy polskich firm. 1,7 miliarda zł od Agencji Rozwoju Przemysłu

0
Podziel się

Leasing operacyjny na korzystnych warunkach z dwunastomiesięczną karencją w spłacie i pożyczki obrotowe – to wszystko przygotowano dla przedsiębiorców w ramach wsparcia branży transportowej. Od 6 maja firmy mogą składać wnioski przez internet a ich rozpatrywanie będzie przeprowadzane w całości online.

Jednym z podstawowych narzędzi dedykowanych przedsiębiorcom jest leasing operacyjny z karencją w spłacie rat do 12 miesięcy a kwota leasingu może sięgać 5 milionów zł.
Jednym z podstawowych narzędzi dedykowanych przedsiębiorcom jest leasing operacyjny z karencją w spłacie rat do 12 miesięcy a kwota leasingu może sięgać 5 milionów zł. (Materiały prasowe)
bEpXvMEl

Artykuł powstał we współpracy z ImpactCEE

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przeznacza 1,7 miliarda zł na wspieranie przedsiębiorców. Cel? Przeciwdziałanie skutkom epidemii Covid-19. Transport jest jedną z tych branż, które najdotkliwiej odczuły wpływ koronawirusa na możliwość skutecznego prowadzenia działalności. Jest również jednym z filarów nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się gospodarki. Właśnie z myślą m.in. o transporcie, ARP S.A. przygotowała pakiet instrumentów, których zadaniem jest pomoc przedsiębiorcom.

Finansowe koło ratunkowe

Jednym z podstawowych narzędzi dedykowanych przedsiębiorcom jest leasing operacyjny z karencją w spłacie rat do 12 miesięcy a kwota leasingu może sięgać 5 milionów zł. Najważniejsze zmiany w procesie pozyskania funduszy to przede wszystkim odstąpienie od kryterium parametru progowego dopuszczalnej masy całkowitej wynoszącej 3,5 tony, ale z zachowaniem jego dostępności dla lekkich samochodów ciężarowych i dostawczych. Dzięki temu narzędzie leasingowe przygotowane w ramach Tarczy Antykryzysowej staje się dostępne dla dużo szerszej grupy przedsiębiorców, którzy użytkują lżejsze samochody.

bEpXvMEn

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przygotowała również pożyczkę obrotową, dzięki której możliwa będzie wypłata wynagrodzeń netto w firmach przez okres do 2 lat. Wynagrodzenia mają trafiać bezpośrednio na konta bankowe pracowników a wszystko to przy okresie karencji wydłużonym do 15 miesięcy. Przedsiębiorcy mogą również zdecydować się na pożyczkę, w ramach której istnieje możliwość finansowania deficytu w kapitale obrotowym. Minimalna kwota pożyczki to 800 tysięcy zł, maksymalna – 5 milionów zł. Okres finansowania może sięgać 6 lat a okres karencji zostanie wydłużony do 15 miesięcy.

Jak to zrobić?

Cały proces można przeprowadzić przez internet, bez wychodzenia z domu. Jest to możliwe dzięki ostatnim zapisom przyjętym w rekomendacjach rządu z tzw. Tarczy Antykryzysowej 2.0. Dają one możliwość zawierania i aneksowania umów w formie dokumentowej, a nie jak dotychczas, wyłącznie w formie pisemnej. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na pożyczkę lub leasing, mogą składać wniosek online za pomocą nowego, bezpiecznego i intuicyjnego systemu a cały proces składania dokumentów odbywa się z wykorzystaniem Profilu Zaufanego.

Wystarczy wprowadzić NIP lub Regon a dane zostaną automatycznie pobrane z bazy danych GUS. Gotowy, podpisany wniosek trafia do ARP S.A.

bEpXvMEt

Reasumując, opisane powyżej zmiany w znacznym stopniu zwiększą dostępność leasingowego instrumentu wsparcia oferowanego przez Agencję w ramach Tarczy Antykryzysowej, zbliżając go optymalnie do oczekiwań środowiska i branży ale - co najważniejsze - zapewniając znacznie szerzej polskim przedsiębiorstwom możliwość poprawy płynności i budowania systematycznego powrotu do stabilności finansowej i równowagi – mówi Wojciech Miedziński, prezes ARP Leasing Sp. z o.o.

Na stronach internetowych Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., pod adresem www.arp-tarcza.pl znajdują się wszelkie informacje na temat narzędzi wsparcia oferowanych przedsiębiorcom.

Artykuł powstał we współpracy z ImpactCEE

bEpXvMEO
KOMENTARZE
(0)