Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|

"Wyborcza": partnerka Daniela Obajtka została prokurentem w spółce z grupy Orlen

277
Podziel się:

Paulina Sala, życiowa partnerka Daniela Obajtka, została prokurentem w spółce Energa-Operator - ustaliła "Gazeta Wyborcza". To spółka powiązana z Grupą Orlen, na czele której stoi Daniel Obajtek. Jak informuje Energa, kobieta nie pobiera z tego tytułu żadnego dodatkowego wynagrodzenia.

"Wyborcza": partnerka Daniela Obajtka została prokurentem w spółce z grupy Orlen
"Wyborcza": partnerka Daniela Obajtka została prokurentem w spółce z grupy Orlen (PAP, Adam Warżawa)

Jak ustaliła "Wyborcza" Paulina Sala została prokurentem w spółce Energa-Operator kilka tygodni temu. To spółka wchodząca w skład Grupy Energa, która z kolei jest częścią Grupy Orlen.

Prokurent jest osobą, której udzielono prokury, czyli specjalnego pełnomocnictwa. Prokurent może reprezentować spółkę nie tylko przed kontrahentami. Jest też przedstawicielem firmy przed sądami i urzędami. Inaczej mówiąc, prokurent może podpisywać zamówienia, umowy, a także pisma procesowe. To, czego nie może zrobić, to sprzedaż przedsiębiorstwa lub oddanie go do czasowego korzystania.

Przypomnijmy: podczas lipcowego kongresu PiS przyjęto przepisy zakazujące członkom rodzin polityków pracy w spółkach skarbu państwa. Co ciekawe, uchwała ma ukrócić nepotyzm, ale tylko ten przyszły. Przepisy nie będą obowiązywały osób już pracujących.

Zobacz także: Polski Ład. Wzrosną podatki, wzrosną ceny. Ekonomista broni tego pomysłu

Daniel Obajtek należy do PiS i te barwy partyjne reprezentował, gdy był jeszcze wójtem Pcimia. Dlatego "Wyborcza" zapytała go za pośrednictwem biura prasowego Orlenu, czy zabiegał o prokurę dla Pauliny Sali.

Spółka odpisała: "PKN Orlen nie ingeruje w politykę kadrową spółek z Grupy. W całej Grupie obowiązują jednolite, wysokie standardy dotyczące zatrudnienia i w oparciu o nie każda spółka niezależnie prowadzi procesy rekrutacyjne. W Grupie Orlen zatrudnionych jest ponad 35 tys. pracowników, a przyjęte rozwiązania umożliwiają skuteczną politykę kadrową w wymagającej wykwalifikowanych specjalistów branży".

Pytania trafiły też do Energi. Spółka nie skomentowała kwestii potencjalnego nepotyzmu, napisała tylko:

"Ustanowienie prokury jest umocowaniem przez zarząd spółki danej osoby do dokonywania określonych czynności sądowych i pozasądowych w imieniu spółki. Nie należy więc traktować prokury jako odrębnej funkcji czy też stanowiska. Jest to umocowanie istotne dla sprawnego wykonywania zadań".

"Pani Paulina Sala nie pobiera z tego tytułu żadnego dodatkowego wynagrodzenia" - zaznacza też przedstawiciel firmy i dodaje, że w spółce prokurą dysponuje 46 osób na stanowiskach kierowniczych, a Sala "posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do realizacji obowiązków służbowych". My również zwróciliśmy się o komentarz do obu spółek.

To nie pierwsze zetknięcie Pauliny Sali ze spółkami Skarbu Państwa. Zasiada ona także w radach nadzorczych Lotos Oil i należącej do KGHM firmy NitroERG. W przeszłości była też w radach nadzorczych PKP Cargo Terminale i RCEkoenergii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(277)
helka
rok temu
Dobrze, że za dużo osób nie dramatyzuje, jak dla mnie to po prostu wielkie halo, skoro kobieta tak dobrze sobie radzi, to czemu ma tam nie pracowac.
Renia
rok temu
Zbyt dużo wszędzie piszą o tym Obajtku, a skoro ta kobieta nie pobiera wynagrodzenia, jak co niektórzy piszą to nie rozumiem po co zaczynać taki temat?
Keramita
rok temu
Ale po co drążyć w temacie ,skoro ona pracuje tam za darmo, GW znów rozdmuchuje to tak jakby zarabiała nie wiadomo jakie pieniądze...Ja nie wiem czy ta nagonka w kierunku Obajtka nigdy się nie skończy?
Lola
rok temu
Szczerze to ja bym nie chciała pracować za darmo, a ona właśnie tak pracuje...i o co ten cały krzyk ja sie pytam?
ogar
rok temu
i o co ten hałas? jak ta laska nawet za to kasy nie bierze xd smiech na sali, ludzie są podli
...
Następna strona