Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
TOS
|

"Wyborcza": partnerka Daniela Obajtka została prokurentem w spółce z grupy Orlen

277
Podziel się:

Paulina Sala, życiowa partnerka Daniela Obajtka, została prokurentem w spółce Energa-Operator - ustaliła "Gazeta Wyborcza". To spółka powiązana z Grupą Orlen, na czele której stoi Daniel Obajtek. Jak informuje Energa, kobieta nie pobiera z tego tytułu żadnego dodatkowego wynagrodzenia.

"Wyborcza": partnerka Daniela Obajtka została prokurentem w spółce z grupy Orlen
"Wyborcza": partnerka Daniela Obajtka została prokurentem w spółce z grupy Orlen (PAP, Adam Warżawa)
bEKOsqwl

Jak ustaliła "Wyborcza" Paulina Sala została prokurentem w spółce Energa-Operator kilka tygodni temu. To spółka wchodząca w skład Grupy Energa, która z kolei jest częścią Grupy Orlen.

Prokurent jest osobą, której udzielono prokury, czyli specjalnego pełnomocnictwa. Prokurent może reprezentować spółkę nie tylko przed kontrahentami. Jest też przedstawicielem firmy przed sądami i urzędami. Inaczej mówiąc, prokurent może podpisywać zamówienia, umowy, a także pisma procesowe. To, czego nie może zrobić, to sprzedaż przedsiębiorstwa lub oddanie go do czasowego korzystania.

Przypomnijmy: podczas lipcowego kongresu PiS przyjęto przepisy zakazujące członkom rodzin polityków pracy w spółkach skarbu państwa. Co ciekawe, uchwała ma ukrócić nepotyzm, ale tylko ten przyszły. Przepisy nie będą obowiązywały osób już pracujących.

bEKOsqwn
Zobacz także: Polski Ład. Wzrosną podatki, wzrosną ceny. Ekonomista broni tego pomysłu

Daniel Obajtek należy do PiS i te barwy partyjne reprezentował, gdy był jeszcze wójtem Pcimia. Dlatego "Wyborcza" zapytała go za pośrednictwem biura prasowego Orlenu, czy zabiegał o prokurę dla Pauliny Sali.

Spółka odpisała: "PKN Orlen nie ingeruje w politykę kadrową spółek z Grupy. W całej Grupie obowiązują jednolite, wysokie standardy dotyczące zatrudnienia i w oparciu o nie każda spółka niezależnie prowadzi procesy rekrutacyjne. W Grupie Orlen zatrudnionych jest ponad 35 tys. pracowników, a przyjęte rozwiązania umożliwiają skuteczną politykę kadrową w wymagającej wykwalifikowanych specjalistów branży".

bEKOsqwt

Pytania trafiły też do Energi. Spółka nie skomentowała kwestii potencjalnego nepotyzmu, napisała tylko:

"Ustanowienie prokury jest umocowaniem przez zarząd spółki danej osoby do dokonywania określonych czynności sądowych i pozasądowych w imieniu spółki. Nie należy więc traktować prokury jako odrębnej funkcji czy też stanowiska. Jest to umocowanie istotne dla sprawnego wykonywania zadań".

"Pani Paulina Sala nie pobiera z tego tytułu żadnego dodatkowego wynagrodzenia" - zaznacza też przedstawiciel firmy i dodaje, że w spółce prokurą dysponuje 46 osób na stanowiskach kierowniczych, a Sala "posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do realizacji obowiązków służbowych". My również zwróciliśmy się o komentarz do obu spółek.

bEKOsqwu

To nie pierwsze zetknięcie Pauliny Sali ze spółkami Skarbu Państwa. Zasiada ona także w radach nadzorczych Lotos Oil i należącej do KGHM firmy NitroERG. W przeszłości była też w radach nadzorczych PKP Cargo Terminale i RCEkoenergii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKOsqwO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(277)
helka
2 miesiące temu
Dobrze, że za dużo osób nie dramatyzuje, jak dla mnie to po prostu wielkie halo, skoro kobieta tak dobrze sobie radzi, to czemu ma tam nie pracowac.
Renia
2 miesiące temu
Zbyt dużo wszędzie piszą o tym Obajtku, a skoro ta kobieta nie pobiera wynagrodzenia, jak co niektórzy piszą to nie rozumiem po co zaczynać taki temat?
Keramita
2 miesiące temu
Ale po co drążyć w temacie ,skoro ona pracuje tam za darmo, GW znów rozdmuchuje to tak jakby zarabiała nie wiadomo jakie pieniądze...Ja nie wiem czy ta nagonka w kierunku Obajtka nigdy się nie skończy?
bEKOsqwP
Lola
2 miesiące temu
Szczerze to ja bym nie chciała pracować za darmo, a ona właśnie tak pracuje...i o co ten cały krzyk ja sie pytam?
ogar
2 miesiące temu
i o co ten hałas? jak ta laska nawet za to kasy nie bierze xd smiech na sali, ludzie są podli
...
Następna strona