Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory 2020. Andrzej Duda w spocie wystąpił na tle nielegalnego logo

Prezydent Andrzej Duda nagrał nowy spot wyborczy, w którym występuje na tle logo akcji "Produkt polski". Problem w tym, że stosowania użytego oznakowania zakazała podpisana przez niego ustawa - podaje "Rzeczpospolita". Rzecznik prezydenta twierdzi, że to logo innej akcji, której patronuje głowa państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
W spocie Andrzeja Dudy w tle znalazło się nielegalne logo. (Fot: KPRM)

Sztab wyborczy urzędującego prezydenta zaprezentował spot 6 kwietnia. Tego też dnia Andrzej Duda na wspólnej konferencji z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim namawiali do nabywania polskich produktów.

- Ruszamy z narodową akcją wsparcia polskich producentów i firm "Produkt polski". Wspierając polskie produkty żywnościowe, przemysłowe, usługi, wpieramy naszą gospodarkę. Dajemy sobie szansę, by przetrwać ten trudny okres - mówi w spocie Andrzej Duda.

W tle pojawiło się niewłaściwe logo akcji - podaje "Rzeczpospolita". To zaprezentowane jest okrągłe. W środku widać dotykające się ręce, które mają symbolizować granice Polski. Na zewnątrz widnieje napis "Produkt polski".

Zobacz też: Susza w Polsce. Minister: naprawiamy błędy poprzedników

Rzecz w tym, że prawdziwe logo akcji wygląda inaczej. Oznaczenie "Produktu polskiego" to polska flaga. Na białym tle znajduje się napis "produkt", a na czerwonym - "polski" - tłumaczy "Rz".

Na stronach Ministerstwa Rolnictwa można znaleźć informację, że można nim oznakowywać artykuły wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski. W przypadku produktów nieprzetworzonych z logo "Produktu polskiego" mogą korzystać te artykuły, których produkcja, uprawa lub hodowla miały miejsce na terenie Polski.

Prezydent Andrzej Duda wraz ministrem rolnictwa zachęcają do wybierania polskich produktów żywnościowych.
"Produkt Polski". Andrzej Duda apeluje o akcję wsparcia dla polskich producentów

Oznaczenie to ma charakter urzędowy - jego używanie zostało unormowane za sprawą ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych z 2016 roku. Akt ten przewidywał również, że wszystkie niewłaściwe loga "Produktu polskiego" muszą zniknąć z obiegu do końca 2017 roku. "Rz" przypomina, że tę ustawę podpisał prezydent Duda.

Dziennik zapytał rzecznika sztabu wyborczego kandydata Adama Bielana, dlaczego wykorzystano akurat takie logo. W odpowiedzi Bielan odesłał dziennikarzy do prezydenckiego rzecznika Błażeja Spychalskiego.

Dzięki niemu rozpoznasz polski produkt. Znamy nowe logo

- To jest logo akcji pod patronatem prezydenta i nie należy go identyfikować z logo "Produkt polski". Akcja jest szeroka i nie odnosi się tylko do produktów żywnościowych. W pełni współpracujemy ze stroną rządową, wpierając polskich przedsiębiorców - tłumaczy "Rz" Błażej Spychalski.

SPOT ZOBACZYSZ TUTAJ:

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2020

mŁODYWszędzie daje ciała i dlatego musi przegrać wybory.

24-04-2020

IrasiadJak Prezes mu karze, to nawet na tle reklamy żwirka dla kota wystąpi.

24-04-2020

BodzioPrzecież ten gość nie wie co podpisuje mały mu karze i musi własne zdanie ma chyba tylko w kiblu i to nie napewno

Rozwiń komentarze (378)