Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wybory parlamentarne 2019. Komisje wyborcze pracują nawet na platformach wydobywczych

2
Podziel się

Głosowanie w wyborach do Sejmu i Senatu odbywa się także na platformach wydobywczych należących do Grupy Lotos.

W wyborach parlamentarnych 2019 utworzono 5 obwodów na statkach morskich.
W wyborach parlamentarnych 2019 utworzono 5 obwodów na statkach morskich. (Tło: PAP/ Zdjęcie w kółku: Lotos, Tło: PAP/ Zdjęcie w kółku: Lotos)
bEgxBbfp

Punktualnie o godz. 7 w trzech obwodach wyborczych na platformach LOTOS Petrobaltic na Morzu Bałtyckim zostały otwarte lokale wyborcze, w których mogą głosować nasi pracownicy - pochwaliła się firma na Twitterze.

Od godz. 7 rano trwa głosowanie w całym kraju. Rozpoczęło się bez utrudnień - podała w niedzielę przed południem Państwowa Komisja Wyborcza. Głosowanie potrwa do godz. 21.

bEgxBbfr

Lotos działa w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego obejmują trzy obszary i leżą we wschodniej części polskiego obszaru morskiego.

PKW utworzyła 27 415 obwodów do głosowania, w tym 320 znajduje się za granicą, a pięć mieści się na polskich statkach. Uprawionych do głosowania jest ok. 30 mln Polaków.

Zobacz: Handel i transport w dołku. "To sygnał, że idzie spowolnienie"

bEgxBbfx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgxBbfS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
hgfd
2 lata temu
Ok, rozumiem że platforma wydobywcza należąca do koncernu paliwowego polskiego to też teren Polski i pracują tam Polacy. Niech mają też możliwość głosowania mimo wykonywania tak ciężkiej pracy daleko od domu przez wiele tygodni czy miesięcy. Nie rozumiem czemu ludzie mieszkający za granicą mający obywatelstwo polskie i nigdy nawet w Polsce nie byli mogą głosować! Dlaczego ktoś decyduje za mnie o sytuacji, w kraju która go wogóle nie dotyczy?! Ludzie co nie spędzili co najmniej 2 tygodni w Polsce w ciągu 5 lat, nie mieszkający za granicą, nie powinni mieć prawa wyborczego bo nawet nie zobaczyli czy coś się zmieniło w tym czasie, czy ten rząd jest lepszy od poprzedniego czy gorszy.
True
2 lata temu
Tjgggh