Źródło wideo: © money.pl
Marcin Walków

"Wykorzystaliśmy czas pandemii na odrobienie pracy domowej". FlixBus po raz pierwszy w historii wyszedł na plus

FlixBus wykorzystał czas pandemii na odrobienie pracy domowej i analizę, by zoptymalizować siatkę połączeń. 2022 r. to była praca wokół strategii rentownego wzrostu, czyli aby rosnąć dalej, jednak liczyć to nie tylko ilością przejechanych kilometrów, ale też pieniędzmi. FlixBus jako grupa po raz pierwszy w swojej historii zamknął 2022 r. wynikiem dodatnim EBITDA, jesteśmy na plusie - powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich, w programie Money.pl. Firma nie ujawnia jeszcze wyników finansowych, bo jej sprawozdanie jest audytowane. Nie chce dzielić się też prognozą ruchu na ten rok, bo - jak przyznał Leman - od czasu COVID-19 i pod wpływem kolejnych kryzysów, prognozowanie jest o wiele trudniejsze. - Ponadto mobilność się zmienia, bo zmieniły się trendy - zaznaczył.

Więcej wideo
Bessa bez paniki? Filozof przypomina o priorytetachBessa bez paniki? Filozof przypomina o priorytetach
Majątek nie jest twój? Filozof radzi, jak żyć spokojniejMajątek nie jest twój? Filozof radzi, jak żyć spokojniej
"Czy to nie jest tragiczne?". Tak Europa reagowała na kolejne agresje Putina"Czy to nie jest tragiczne?". Tak Europa reagowała na kolejne agresje Putina
Polak dostarcza tajną broń NATO. "Nie boisz się?"Polak dostarcza tajną broń NATO. "Nie boisz się?"
Wnioski z wojny z Iranem. Prezes producenta satelitów zabiera głosWnioski z wojny z Iranem. Prezes producenta satelitów zabiera głos
Pieniądze to tylko narzędzie. Filozof tłumaczy dlaczegoPieniądze to tylko narzędzie. Filozof tłumaczy dlaczego
Jedno dziecko to 600 tys. zł? Ekonomista wylicza kosztyJedno dziecko to 600 tys. zł? Ekonomista wylicza koszty
Wybrane dla Ciebie