Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, pięć partii w Sejmie

22
Podziel się:

Wszystko już jasne, wybory parlamentarne wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła
43,6 proc. głosów. Koalicja Obywatelska ma 27,4 proc. Do Sejmu wchodzą jeszcze Lewica, PSL oraz Konfederacja.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Już wszystko jest jasne.
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Już wszystko jest jasne. (PAP, Radek Pietruszka)

Lokale wyborcze zamknięte, są już pierwsze sondażowe wyniki wyborcze. Prawo i Sprawiedliwość i cała Zjednoczona Prawica według zdobyły 43,6 proc. głosów. Z kolei Koalicja Obywatelska, czyli sojusz Platformy Obywatelskiej, Zielonych i Nowoczesnej musi się zadowolić 27,4 proc. głosów. Do Sejmu wchodzi pięć partii.

Na kolejnych miejscach znalazły się Lewica oraz Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z ruchem Pawła Kukiza. Lewicowe trio z Robertem Biedroniem, Adrianem Zandbergiem oraz Włodzimierzem Czarzastym wywalczyło 11,9 proc. głosów. Z kolei PSL i Kukiz'15 zebrały razem 9,6 proc. głosów.

Pierwsze sondaże wskazują, że do Sejmu dostanie się również Konfederacja Janusza Korwina-Mikkego. Jego partia zdobyła 6,4 proc. głosów. Tak wynika z sondażu exit poll IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu (za portalem TVN24.pl)

Według badania PiS zgarnie 239 mandatów. To więcej niż w poprzednich wyborach parlamentarnych. Wyniki wyborów oznaczają więc, że partia Jarosława Kaczyńskiej będzie rządzić samodzielnie.

Przypomnijmy, że wyniki wyborów to na razie tylko sondaże. Te mogą się jeszcze zmienić.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
spityjasio
4 lata temu
Brawo PiS !Tak trzymać !
Bea
4 lata temu
Brawo PIS . Jestem spokojna. Ulzylo mi.
Mariusz
4 lata temu
Czy w duzych miastach ludzie nie rozumieja ile PO pozwolilo krasc i mieli 300mld deficytow przez 8 lat. Kto to splaci?
Ciekawe wylic...
4 lata temu
Według wstępnych sondaży na opozycję łącznie więcej zagłosowało wyborców niż na PiS. I to zarówno procentowo jak i w liczbach bezwzględnych. Tylko dzięki systemowi d'Hondta przy podziale do Sejmu mandatów preferujących największe ugrupowania kosztem mniejszych PiS ma większość w Sejmie. Ciekawe jakie wyniki będą w wyborach do Senatu gdzie obowiązuje ordynacja większościowa. Wygrywa ten kto zdobył najwięcej głosow a tu pojedynki były 1 na jeden. Jak wygra opozycja to PiS ma problem z wyborami prezydenckimi i to jak diabli. Wydali taką masę pieniędzy żeby przekupić elektorat blisko 100 miliardów złotych a może z tego wyjść kicha w wyborach prezydenckich.
Przykra poraż...
4 lata temu
Schetyna do dymisji i to po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW. Czas w PO na zmiany. Czas na młodych. Przegrałeś chłopie 3 wybory. Jesteś nieskuteczny i bez pomysłu na Polskę. A przed wyborami na prezydenta w całej opozycji i jej elektoracie prawybory na jednego kandydata na urząd prezydenta. Powinna to być osoba ponadpartyjna z ogromnym autorytetem znana i powszechnie szanowana przez ogół Polaków. Ktoś w rodzaju profesora Zolla czy J.Owsiaka. Ta wybrana osoba przez całą opzysję zaaprobowana powinna jak najszybciej rozpocząć objazd Polski.po uprzednim jej przygotowaniu przez specjalistów od prawa gospodarki rolnictwa a nawet finansów.
...
Następna strona