Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Żadne meble z Dubaju, ale próba przemytu papierosów za ponad 300 tys. zł

Śmiała próba przemytu. W meblach przesłanych z Dubaju funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli 263 tys. sztuk papierosów o wartości ponad 300 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Izba Administracji Skarbowej Warszawa)
Te papierosy były schowane w niby-meblach (Fot: -)

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że praca funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego na warszawskim lotnisku polega nie tylko na kontrolowaniu bagaży podróżujących osób, ale także na przesyłek lotniczych. Oddział Celny Towarowy I w Warszawie, mający swoją siedzibę w Terminalu Cargo Lotniska Chopina, obsługuje ponad 75 proc. obrotu towarowego dokonywanego w portach lotniczych w Polsce. Oznacza to konieczność codziennego sprawdzenia ponad 3 tys. przesyłek ze wszystkich stron świata. Współczesne zakupy odbywają się bowiem coraz częściej przez Internet, a różnorodny towar nie zawsze jest legalny. Część przesyłek jest prześwietlana przez funkcjonariuszy.

W walizce były trzy paczki narkotyków.
Przemyt wart milion złotych. Zdemaskowało ją dziwne zachowanie na lotnisku

Uwagę funkcjonariuszy zwróciły meble kuchenne wysłane rejsem lotniczym z Dubaju – a to dlatego, że takie przesyłki zdarzają się rzadko. Prześwietlane pojemniki przypominały raczej obudowy urządzeń elektrycznych wyposażone we włączniki oraz przewód zasilający, a nie deklarowane meble. Z powodu wątpliwości, które powstały na podstawie uzyskanego obrazu RTG, a deklarowaną zawartością paczek, kartony zostały otwarte co okazało się strzałem w dziesiątkę. W metalowych stelażach zgłoszonych w dokumentach przewozowych jako meble kuchenne, znajdowały się znaczne ilości nielegalnych papierosów.

W wyniku tej kontroli funkcjonariusze mazowieckiej KAS, ujawnili w 18 kartonach o wadze 532 kg ponad 263 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, które zostały zajęte jako dowód do sprawy karnej skarbowej. Kwota potencjalnych uszczupleń cła i podatków wynosi ponad 308 tys. zł.

Twórca sukcesu Wiedźmina o swoim nowym biznesie. "Telefon na korbkę"

Skarb państwa mógł na tym przemycie stracić nawet 17 mln zł.
Przemyt 15 mln papierosów. Celnicy wykryli go w Gdańsku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: służby celne, przemyt, gospodarka, wiadomości, kas
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-01-2020

W Dubajupapierosy są tańsze?

14-01-2020

mirociekawe kto jest odbiorcą? i ciekawe czy to nie przycichnie?

14-01-2020

Sprzedawca papierosówTo teraz celnicy będą chodzić najarani...

Rozwiń komentarze (128)