Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Zmiana dla milionów Polaków nie tak szybko. Tusk nie pozostawia złudzeń

175
Podziel się:

- Kwota wolna od podatku 60 tys. zł w 100 pierwszych dniach rządu się nie wydarzy. Zobowiążę ministra finansów do informacji, co się znajdzie w budżecie na 2024 rok z naszych gwarancji wyborczych - poinfromował na konferencji prasowej przyszły premier Donald Tusk. Potwierdził tym samym informacje money.pl

Zmiana dla milionów Polaków nie tak szybko. Tusk nie pozostawia złudzeń
Przewodniczący PO Donald Tusk obiecuje podwyższenie kwoty wolnej od podatku, ale nie w ciągu pierwszych 100 dni (East News, Piotr Molecki)

Money.pl jako pierwszy informował na początku listopada, że podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. złotych jest realne, ale w 2025 roku.

Kwota wolna od podatku. Na pewno nie w ciągu 100 dni

Jeszcze w trakcie kampanii wyborczej Platforma Obywatelska przedstawiła listę 100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów. Jednym z nich jest podniesienie kwoty wolnej od podatku z 30 tys. zł do 60 tys. zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie weszli do rządu, ale liczą na Tuska. "Polska się zmieniła"

Propozycję tę Donald Tusk przedstawił na spotkaniu z mieszkańcami Krakowa. Stwierdził, że "jeśli chcemy zadośćuczynić tym, którzy ciężko pracują", to należy przegłosować to rozwiązanie w Sejmie.

Donald Tusk na konferencji prasowej potwierdził to, co mówili już inni politycy KO.

- Jasno zostało powiedziane w jednej z naszych tez, że wprowadzamy kwotę wolną od podatku 60 tys. zł. Wiadomo, że w tym roku tego nie zrobimy, gdyż takich rzeczy nie można robić na dwa dni przed 1 stycznia. Mamy na to cztery lata i na pewno będzie to wprowadzone - powiedział ostatnio poseł KO Artur Łącki.

Dwukrotna podwyżka kwoty wolnej od podatku to spore obciążenie dla finansów publicznych. Jest to bowiem najdroższa obietnica przyszłej koalicji rządzącej wynika z analizy Forum Obywatelskiego Rozwoju przeprowadzonej dla money.pl. Jej koszt jest szacowany na 43,8 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(175)
Mart
2 tyg. temu
Kłamie o tym 1-szym stycznia. Mozna wprowadzac przepisy na korzysc podatnika w dowolnym momencie roku podatkowego
Śmiechu warte
3 tyg. temu
Zapewne będzie to "kluczowy" punkt "następnej kampanii wyborczej" do Sejmu w roku 2027. Znów dużo naobiecują, tym razem już może będzie to kwota 120 tys.złotych ? Realizacja znów przejdzie na wybory 2031, i tak "w koło Macieja", a ludzie będą oblizywali palce.
wolny
3 tyg. temu
To jest realne do zrobienia ale należy wprowadzić nowy próg podatkowy 39% dla bogatych co zarabiają ponad 25 tys. miesięcznie (300 tys. rocznie) aby wyrównać ubytek dochodów budżetowych. Progresja podatkowa! Do tego podatek katastralny i wyższe podatki dla właścicieli nieruchomości, których majątek przekracza 5 mln zł!
Moraś
2 miesiące temu
Opodatkujmy wszystkich i niech wszyscy płacom odpowiednio na fundusz zdrowia, a nie jeden płaci grosze ,a emeryt 4000 zł!
Znawcapolityk...
2 miesiące temu
Możecie zapomnieć o t j kwocie wolnej. Za kilka miesięcy powie że PiS zrujnowal Polskę i pieniędzy nie ma. Za to będą nowe podatki. Młodzi ludzie nie znali Tuska i jego świty a starzy mają krótka pamięc. Zapamiętajcie sobie że ludzie się nie zmieniają
...
Następna strona