Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany na poczcie. Polecone do skrzynki

6
Podziel się

Poczta Polska wprowadza zmiany. Od środy listy polecone będą mogły trafiać do skrzynek pocztowych, a przesyłki kurierskie nie będą wymagały pokwitowania.

Poczta Polska wprowadza zmiany.
Poczta Polska wprowadza zmiany. (Flickr, Lukas Plewnia - CC BY-SA 2.0)
bErAKuYB

Jak czytamy w komunikacie Poczty Polskiej, zmiany wymusiła epidemia koronawirusa i konieczność zapewnienia klientom i pracownikom bezpieczeństwa.

"W następstwie tych zmian, w stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego listy polecone bez potwierdzenia odbioru i bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata bez konieczności składania przez niego specjalnego wniosku" - informuje Poczta Polska.

Wprowadzane zmiany mają sprawić, że większość przesyłek zostanie dostarczonych do adresatów bezdotykowo, co oznacza mniejsze ryzyko zakażenia koronawirusem.

bErAKuYD

Poczta zastrzega, że nowe zasady nie będą dotyczyły listów wysyłanych przez sądy czy prokuratury. W tradycyjny sposób wysyłane i odbierane będą też listy komorników sądowych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErAKuYJ
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErAKuZe
KOMENTARZE
(6)
eli
rok temu
TYLKO POCZTA NIECH NIE ZAPOMNI ZE DO KACZYNSKIEGO TEZ TRZEBA WRZUCAC POLECONE DO SKRZYNKI BO PODOBNO POWIESILI MU WRESZCIE SKRZYNKE NA LISTY!!!!!!!!!!!!!
Zibi
rok temu
Kurierka bez potwierdzenia więc skąd pewność że przesyłka dotarła,?
852$
rok temu
A dlaczego nie można iść na pocztę odebrać przesyłki, mogą wpuszczać pojedynczo, jak do małych sklepów. Niech się już nie posiłkują pandemią, bo to jest śmieszne. Z usług poczty polskiej już nie skorzystam. Ciekawe co zrobią banki, wysyłając karty i piny do kart, wiedząc co postanowiła nasza poczta. Ale pewnie po wyborach wycofają się z tego idiotycznego pomysłu.
bErAKuZf
Hahaha
rok temu
Nie ma mnie nie mieszkam =odebrałem pocztę :)
Łukasz
rok temu
Aha czyli płacisz jak za polecony a list idzie jak ekonomiczny. No pięknie. Najlepiej szkolmy gołębie i niech one dostarczają listy.