Trwa ładowanie...
bEKgChTp
Notowania
Przejdź na

Zmiany w kodeksie pracy. "Musi być konkret. Czekamy"

Kodeks pracy do zmiany, pojawia się pomysł dopłat do prądu przy pracy zdalnej. - Problem w tym, że nie znamy projektu i szczegółów. A to bardzo szeroka rzecz, bo to nie tylko prąd, ale też ergonomia miejsc pracy. W zakładach wszystko musi spełniać odpowiednie standardy, a czy mamy odpowiednie biurka i fotele w domu, czy są zachowane odpowiednie warunki? Nie wiemy tego - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Lewandowski, rzecznik "Solidarności". - Nasi eksperci nie mogą się odnieść do tych zmian, bo konkretów jeszcze nie widzieliśmy. Jeśli się pojawią, to precyzyjnie się do tego odniesiemy. Ważne są kwestie bezpieczeństwa. Jeśli pracujemy na własnym sprzęcie, na domowym Wi-Fi to kwestia szyfrowania danych, tak, by pracodawca nie chciał przerzucać odpowiedzialności na pracowników - dodał.

0
0
46
Podziel się
Komentarze (46)
zobacz więcej komentarzy (46)
bEKgChTB
KOMENTARZE
(46)
az
rok temu
Praca zdalna powoduje oszczędność czasu na dojazd do pracy i kosztów biletów, bądź paliwa. Pociąga zwiększone koszty energii elektrycznej, ale powinno to spokojnie się zmieścić w ww oszczędnościach, bo mówimy tu o kwotach kilku - kilkunastu złotych miesięcznie. Chyba, że ktoś ma komputer, lub laptop z bardzo dużym zużyciem energii.
ja
rok temu
Pracodawca nie robi łaski, że płaci, a pracownik nie robi łaski, że pracuje. Pracownik nie musi pracować za taką stawkę jaką proponuje pracodawca. Związki zawodowe służą głównie zapewnieniu dobrych pensji i ochronie stołków dla wybranej grupy ludzi.. Niby troska o miejsca pracy, o podwyżki dla ludzi pracy… Jeśli ktoś potrafi liczyć, to wszystkie takie zabiegi prowadzą jedynie do wzrostu bezrobocia. A w firmach państwowych jeszcze do marnotrawstwa publicznych pieniędzy. Ludzie powinni zrozumieć, że to od nich samych zależy jaką mają pracę i ile zarabiają. Reszta to wymówki i obwinianie innych. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.
Sowa
rok temu
Nowi rządzący kto by to nie był będą mieli dużo do zrobienia w sensie przywrócenia kodeksu pracy do zasad wolnego rynku, a nie komunistycznej opresji jak teraz. Pracodawca zapewni, musi, należy itd. Paranoja !
bEKgChTT
JRR
rok temu
Równie dobrze jak dopłaty do rachunków za prąd za zdalną prace powinny być dopłaty za dojazd do miejsca pracy.
SZCZĄCA SZCZY...
rok temu
BRAWO BIEDROŃ
...
Następna strona