Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w urzędach pracy. "Trzeba iść z duchem czasu"

Urzędy pracy czeka reorganizacja. - W pierwszej kolejności skoncentrujmy się na tym, jakie zadania powinny realizować nowoczesne urzędy pracy. Dla mnie jest najważniejsze, aby zadania zarówno powiatowych, jak i wojewódzkich urzędów pracy były dostosowane do oczekiwań wszystkich partnerów rynku pracy - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister rodziny Alina Nowak. - Być może należy wprowadzić nowe instrumenty rynku pracy, idąc z duchem czasu - przygotować dobre programy informatyczne, by korzystać z usług tych urzędów w formie elektronicznej. Pewne zmiany są konieczne, by sprostać oczekiwaniom instytucji, które współpracują z urzędami. Skoncentrujmy się na początek na to, by realizować zadania zarówno wobec bezrobotnych, biernych zawodowo i przedsiębiorców. Tak, by zwiększać wskaźnik zatrudnienia i nie doprowadzać do długotrwałego bezrobocia - dodała.

172 reakcje
22
66
84
Podziel się
Komentarze (84)
zobacz więcej komentarzy (84)
KOMENTARZE
(84)
Pracownik UP
2 lata temu
Jestem za likwidacją UP ! zero dotacji dla przedsiębiorców, zero zasiłków dla bezrobotnych, zero ubezpieczenia zdrowotnego po utracie pracy - no chyba że cię małżonek ubezpieczy i mniej na rękę do domu przyniesie, pomoc COVIDOVA - radź sobie przedsiębiorco jakeś taki przedsiębioczy, staże które de facto są tanią siłą roboczą dla "przedsiębiorców" płatną w 100% przez UP. A te panienki z UP "głupiutkie" niejednokrotnie przymykają oko na robotę na czarno i inne bzdurne nazwijmy to "usprawiedliwienia" do niepodjęcia pracy - dlaczego ? Bo nikt nie chce być wyzywany od k..w i temu podobnych. Nie podoba się nie rejestruj się w UP - przymusu nie ma
Re:
2 lata temu
Ktoś tu się skarży, że nie może kredytu spłacić z zasiłku dla bezrobotnych. Tylko kto odpowiedzialny bierze kredyt nie mając pewności spłaty ani majątku do upłynnienia w razie pogorszenia się sytuacji na rynku?
zigor
2 lata temu
A w USA otwierają obozy pracy dla niezadowolonych z systemu.
jambojet
2 lata temu
do likwidacji niestety. przerost formy na treścią za publiczny hajs......
zigor
2 lata temu
Trzeba zmienić system pracy urzędów. Płaca minimalna + dodatek za efektywność, np: trzeba płacić za każdego któremu urząd pomógł znaleźć pracę, pomógł i prawidłowo wydał pozwolenie np. na budowę, zebrał dokumenty i wydał decyzję o pomocy np. dla rolników. Przepadają nam środki unijne bo pisiaki z ARiMR, którzy zarabiają więcej od ministrów, boją się odpowiedzialności i zamiast podejmować decyzje, przewlekają je i przekazują prawnikom aby to oni podjęli za nich decyzje.
...
Następna strona