Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

ZUS: wciąż można wnioskować o zwolnienie z opłacania składek

27
Podziel się

Przedsiębiorcy wybranych branż nadal mogą wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania części składek. Wniosek można złożyć najpóźniej do 30 kwietnia 2021 r. - przypomina ZUS.

ZUS: wciąż można wnioskować o zwolnienie z opłacania składek
ZUS wychodzi na przeciw oczekiwaniom przedsiębiorcó (money.pl, Rafał Parczewski)
bDYqdrwB

Przedsiębiorcy zmagający się z wpływem COVID-19 na ich branże wciąż mogą ubiegać się o wsparcie ZUS w postaci m.in. zwolnienia z opłacania składek i świadczeń postojowych.

"Do tej pory ZUS przyjął ponad 7 mln wniosków, udzielając pomocy na kwotę ponad 31 mld złotych" - wskazuje prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w rozmowie z PAP.

bDYqdrwD

Wniosek do ZUS najłatwiej złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Zgodnie z obowiązującymi przepisami o zwolnienie z opłacania składek można ubiegać się do końca kwietnia.

O pomoc mogą się ubiegać przedsiębiorcy z kilkudziesięciu różnych branż.

Chodzi o firmy z branży fitness, gastronomicznej, turystycznej, obiekty noclegowe, uzdrowiska, obiekty kultury i rozrywki, firmy zajmujące się fotografią, produkcją lub dystrybucją filmów i muzyki i fizjoterapeuci. Ze zwolnienia ze składek skorzystają również taksówkarze i prowadzący usługi wspomagające transport.

Zobacz także: ZUS czy IKE? Kiedy "odrobimy" opłatę przekłształceniową? "Minimum 10 lat"
bDYqdrwJ

Ponadto w ramach najnowszej odsłony tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą ubiegać się m.in. o umorzenie składek za luty oraz świadczenie postojowe (maksymalnie trzy razy).

Przedsiębiorcy, którzy ubiegają się o wsparcie powinni pamiętać o przekazaniu deklaracji rozliczeniowych. Mają na to czas do końca marca, chyba że są zwolnieni z obowiązku składania deklaracji i imiennych raportów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYqdrxe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
ppp
miesiąc temu
w zusie nie ma na liscie pkd fryzjerów - kłamstwo
Rozżalona oby...
miesiąc temu
Gdy słyszę, że przedsiębiorcy nie powinni narzekać to przepraszam, ale mam odruch wymiotny. Jaka pomoc?? Gdzie i do kogo jest skierowana??? Prowadzę pasmanterię i przeróbki krawieckie w Centrum handlowym - zamknęli mnie, bo przewyższająca działalność to pasmanteria.. Oczywiście nie to PKD, by dostać jakąkolwiek pomoc, a z Centrum nie mogę się wynieść, ponieważ za każdym razem kiedy mnie zamykają (już 4 raz) przedłuża mi się umowa o 6 miesięcy plus okres wolnego. Zwolnienie ze składek ZUS? A, gdzie tam,muszę płacić i nikt nie pyta czy mam z czego żyć, więc mam wybór umrzeć z głodu lub na covid i szczerze wolę wrócić do pracy i zaryzykować.
Maly
miesiąc temu
Komunikacja miejska i podmiejska . Szkoły pozamykane , zakłady pracujà online, ograniczenia w ilości przewożonych osób - brak pomocy .
bDYqdrxf
Olo999
miesiąc temu
Nie wspomnieliście o wymogu kodu PKD, który niszczy setki tysięcy firm i pizostawoa bez pomocy!!!
wnerwiony
miesiąc temu
a potem zwolnienie wywalą z emerytury jako nieskładkowe
...
Następna strona