Notowania

waluty
29.01.2019 12:49

Bankowcy prognozują wzrost kursu franka. Stabilny dolar i euro

W ciągu najbliższego miesiąca nie można oczekiwać większych zmian kursów głównych walut - wynika z prognoz ponad setki bankowców. Największa różnica może być na franku szwajcarskim. Niestety na niekorzyść frankowiczom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Mieszane prognozy bankowców dla walut w lutym. (Fot: EAST NEWS/EAST NEWS)

Bankowcy oczekują, że za miesiąc, a więc na koniec lutego, kurs euro i dolara będą na podobnym poziomie co teraz. Złoty osłabi się jedynie do szwajcarskiej waluty. Kurs franka może pójść kilka groszy w górę - wynika z ankiety przeprowadzonej przez firmę badawczą Kantar TNS.

Bankowcy ze 121 placówek oczekują, że za miesiąc frank może chodzić po 3,82 zł, czyli 4 grosze wyżej niż teraz. To oznaczałoby powrót kurs do poziomu z pierwszych dni tego roku. Nie są to najlepsze wieści z perspektywy osób spłacających kredyty we frankach, ale też nie ma tragedii. Od kilku miesięcy notowania są stabilne - kręcą się w okolicach 3,80 zł.

Według ankietowanych bankowców nie można liczyć na większe zmiany notowań euro i dolara. W przypadku wspólnej waluty prognozują 4,28 zł, a więc zaledwie 1 grosz niżej niż teraz. Amerykańska waluta ma powtórzyć wynik z końcówki stycznia, czyli 3,75 zł.

Nie są to dobre informacje dla spekulantów. Niska zmienność jest za to na korzyść przedsiębiorców, którzy eksportują lub importują towary. Choć w przypadku dolara wszyscy sprowadzający towary z zagranicy za pewne po cichu myślą o spadku kursu, pamiętając, że jeszcze rok temu był poniżej 3,40 zł.

Obce waluty w biznesie. Jak na nich zyskać?

Kantar TNS regularnie odpytuje bankowców. W porównaniu z poprzednim miesiącem nie zmieniło się postrzeganie przez nich euro. Nieco wyżej wyceniali dolara (na 3,77 zł) i niżej franka (3,79 zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: waluty, frank, euro, dolar, prognozy, wiadomości, wiadomości, wiadomości, pieniądze, pieniądze, pieniądze, pieniądze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-01-2019

niktnie ma żadnych ekonomicznych powodów by frank sie umacniał Jedyny powód to pazerność banksterów i sztuczne podwyższanie jego wartości by zdzierać … Czytaj całość

29-01-2019

Zapraszam do Adrianana imprezkę frankowicze buhaha

29-01-2019

quiCzyli będzie się osłabiał:)) Dzięki chłopaki!

Rozwiń komentarze (21)